معماری و عمران

گاردین: غرب برای هیولای داعش آماده نیست

حملات اخیر گروه تروریستی داعش نشان می دهند این گروه به رغم از دست دادن به اصطلاح خلافت خود و رهبرانش مجدداً شروع به بازیابی خود در ضمنً عدم وجود یک اتحاد بین المللی برای برخورد با آن کرده است؛ اتفاقی که مهارش آسان نیست.

7 مرداد 1399

ریل های ماشین دودی دوره قاجار در شهر ری کشف شد

ریل ماشین دودی قاجارهادر ادامه عملیات های عمرانی شهرداری شهر ری، این بار به کشف ریل ماشین دودی قاجارها که از آن دوره باقی مانده در خیابان فدائیان اسلام و در مقابل امامزاده عبدالله تهران منجر شد. بر اساس گزارش ایسنا، محسن شیخ الاسلامی، معاون میراث فرهنگی...

24 خرداد 1399

خبرنگاران پاکستان به علت شیوع کرونا مجبور به تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی شد

اسلام آباد - خبرنگاران - دولت پاکستان همزمان با گسترش شیوع ویروس کرونا و سرعت جهشی در شمار مبتلایان و جان باختگان دراثر این بیماری، تصمیم به تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی گرفت و از مردم این کشور خواست تا همچنان درخانه بمانند و ضوابط دوران قرنطینه را به...

18 خرداد 1399

7 اولویت یونیمای ایران اعلام شد

نخستین گردهمایی مدیران دفاتر استانی یونیمای ایران با صدور بیانیه ­ای در شهر سنندج به کار خود خاتمه داد.

26 فروردین 1399

تکذیب اخبار منتشر شده پیرامون کشف محل باستانی در فاروق

خبرنگاران/فارس مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس اخبار منتشر شده در فضای مجازی پیرامون کشف محلی باستانی مشابه تخت جمشید در روستای فاروق را تکذیب کرد و طرح چنین مباحثی را نیازمند مسائل کارشناسی دانست.

25 فروردین 1399

تاریخ چای ایران در موزه چای لاهیجان

موزه تاریخ چای ایران و آرامگاه کاشف السلطنه بنیان گذار صنعت چای ایران یکی از جاذبه های گردشگری لاهیجان است که همه روزه پذیرای بسیاری از گردشگران است. این موزه، تنها موزه تخصصی چای در کشور است که صنعت چای ایران را از ابتدای ورود به کشور تا شرایط فعلی اش...

28 بهمن 1398

ساخت پلاسکو از زمانبندی عقب است، بنیاد مستضعفان احساس مسئولیت بیشتری کند

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: ساخت پلاسکو در حال انجام است اما از زمانبندی عقب است و این به ضعف بنیاد مستضعفین بازمی گردد.

21 بهمن 1398

هویت خفته به همدان بازمی شود؟

همدان با داشتن پیشینه تاریخی چند هزار ساله و در صندلی یکی از کهن ترین شهرهای ایران دارای بافت های تاریخی فراوانی بوده که متأسفانه حجم زیادی از آن در طول قرن ها از بین رفته یا دست خوش آسیب شده اما هنوز هم می توان ردپای تاریخ را دید.

26 دی 1398

اسراری رنگارنگ از عکاسی سیاه و سفید نمی دانید!

عکس سیاه و سفید در ابتدای ظهور عکاسی، تنها انتخاب عکاسان بود و این عکاسی به علت انتقال یک حس نوستالوژیک همیشه مورد تحسین و علاقه مردم است.

5 دی 1398