ویروس کرونا ساعت ها در هوا و روزها روی سطوح باقی می ماند

به گزارش مجله عینک آفتابی، دانشمندان در جدیدترین تحقیقات خود دریافته اند ویروس کرونا می تواند ساعت ها در هوا و روزها روی سطوح باقی بماند.

ویروس کرونا ساعت ها در هوا و روزها روی سطوح باقی می ماند

به گزارش مجله عینک آفتابی به نقل از مجله عینک آفتابی، ویروس کرونا دیگر بیش از دوسوم کشورهای دنیا را به خود درگیر کرده است و افراد بسیاری در دنیا به آن مبتلا شده اند.

این ویروس که با نام کووید 19 شناخته می شود از خانواده کروناویروس هاست و سرعت شیوع بالایی دارد. از آنجایی که هنوز راه درمان قطعی برای آن تایید نشده است بنابراین رعایت نکات بهداشتی و افزایش آگاهی در این زمینه می تواند تا حد زیادی از ابتلا به آن پیشگیری کند.

همان طور که گفته شد ویروس کرونا بسیار مسری است و براساس مطالعات جدیدی که در این باره اجرا شده است، کووید 19 می تواند ساعت ها در هوا و روزها روی سطوح زنده بماند.

دانشمندان انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی (NIAID) بخشی از انستیتوی ملی بهداشت ایالات متحده، اقدام به بررسی و پیگیری ویروس رهاشده از یک فرد آلوده روی سطوح روزمره در خانه یا بیمارستان کردند.

آن ها از دستگاهی برای پخش هواساز استفاده می کردند که قطرات میکروسکوپی ایجادشده در یک سرفه یا عطسه را کپی می کرد. دانشمندان سپس بررسی کردند این ویروس تا چه مدت در این سطوح عفونی باقی مانده است.

این آزمایش ها نشان داد ویروس رهاشده توسط قطرات تنفسی فرد آلوده از طریق سرفه یا عطسه زنده می ماند و قادر به آلوده کردن افراد حداقل به مدت 3 ساعت در آئروسل هاست.

روی پلاستیک و فولاد ضد زنگ ویروس زنده پس از 3 روز قابل تشخیص است. این ویروس تا 24 ساعت روی مقوا باقی می ماند و 4 ساعت طول می کشد تا از روی مس پاک شود. بنابراین یکی از بهترین کارها بری پیشگیری از انتشار این ویروس می تواند ضدعفونی کردن و رعایت نکات بهداشتی باشد.

منبع: همشهری آنلاین

به "ویروس کرونا ساعت ها در هوا و روزها روی سطوح باقی می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا ساعت ها در هوا و روزها روی سطوح باقی می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید