تصمیم پساکرونایی جی7 چیست؟

به گزارش مجله عینک آفتابی، ایسنا نوشت: کاخ سفید اعلام نمود، رهبران گروه مالی هفت بعد از ملاقات تله کنفرانسی خود که با میزبانی دونالد ترامپ به عنوان رئیس فعلی این گروه برگزار گردید بر سر هماهنگ کردن کوشش هایشان برای باز کردن مجدد اقتصادهایشان بعد از بحران شیوع کروناویروس و همچنین تضمین وجود زنجیره های تامینی قابل اعتماد در آینده توافق کردند.

تصمیم پساکرونایی جی7 چیست؟

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به عنوان رئیس دوره ای گروه هفت میزبان این ملاقات ویدیویی رهبران این گروه شامل انگلیس، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و ژاپن بود. این اقتصادهای عظیم دنیا هر چه بیشتر به دنبال خاتمه دادن به فلج مالی ناشی از کوشش ها به منظور شیوع کرونا ویروس هستند.

کاخ سفید در بیانیه ای خاطرنشان کرد: رهبران گروه هفت وزرای دولت هایشان را مامور همکاری با یکدیگر به منظور آماده ساختن اقتصادهای این کشور برای بازگشایی امن کردند؛ بازگشایی مالی به گونه ای که به کشورهای گروه هفت اجازه ایجاد دوباره روشد مالی همراه با سیستم های بهداشت و درمان منعطف تر و زنجیره های تامینی قابل اعتمادتر را بدهد.

در ادامه این بیانیه عنوان شد: رهبران گروه هفت متعهد شدند به این که هر تدبیر لازم را برای تضمین یک پاسخ دنیای هماهنگ و قدرتمند به این بحران سلامتی و مسائل مالی و انسانی وابسته به آن اتخاذ نموده و فرایند یک بازیابی پایدار و قدرتمند را کلید بزنند.

در عین حال در پی این ملاقات، رهبران گروه هفت بر سر بازبینی در مدیریت سازمان بهداشت دنیای در بحران شیوع کرونا ویروس و اعمال اصلاحات در این سازمان نیز توافق کردند.

بر اساس اعلام کاخ سفید، رهبران گروه هفت همچنین خواهان اصلاحات در سازمان بهداشت دنیای به سبب آنچه که عدم وجود شفافیت در پاسخ این سازمان به بحران دنیای شیوع کرونا خواندند، شدند.

در بیانیه کاخ سفید عنوان شد: بخش عمده گفتگوی سران گروه هفت با محور عدم وجود شفافیت در عملکرد سازمان بهداشت دنیای و سوءمدیریت مزمن این سازمان در بحران شیوع کروناویروس انجام گرفت و این رهبران خواهان یک فرآیند بازبینی و اصلاح جامع برای این سازمان شدند.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "تصمیم پساکرونایی جی7 چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم پساکرونایی جی7 چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید