اعطای تسهیلات به استارت آپهای حوزه اینترنت اشیا

به گزارش مجله عینک آفتابی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به استارت آپهای حوزه اینترنت اشیا تسهیلات کم بهره قابل تبدیل به بلاعوض تا سقف200 میلیون تومان اعطا می نماید.

اعطای تسهیلات به استارت آپهای حوزه اینترنت اشیا

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ، دکتر مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امروز در رویداد استارت آپی IOT که به صورت مجازی در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید، اعلام کرد: بر اساس برآوردهایی که شده، تعداد اشیای متصل در جهان تا انتهای سال 2020 به بیش از 50 میلیارد اشیا می رسد که این تعداد 2.5برابر سال 2016 است؛ این نشان دهنده یک ترند عجیب و غریب در حوزه اینترنت اشیا است.

دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه حتی در زمینه سرمایه گذاری روی اینترنت اشیا تحول شگرفی شده است، اعلام کرد: اینها نشان می دهند که ترندهای قوی در زمینه اینترنت اشیا ببینیم.

محمدی درخصوص بازار اینترنت اشیا گفت: پیش بینی شده انتهای سال جاری بازار اینترنت اشیا به 1.7 تریلیون دلار برسد که این تقریبا برابر با فراوری ناخالص داخلی یک کشور همچون کشورهای ترکیه و کره است .

وی با بیان اینکه بازار اینترنت اشیا تا 2025 به 5تریلیون دلار می رسد، عنوان نمود: این باعث یک اتفاق عجیب و غریب در حوزه اقتصاد خواهد شد.

وی با اشاره به کاربردهای متنوع اینترنت اشیا گفت: بخش زیادی از اینترنت اشیا که در سال 2018 توانستند در امریکا سرمایه گذار جذب نمایند، 25درصد در حوزه شهر هوشمند، 17درصد در هوشمند سازی خطوط فراوری، تعمیر نگهداری و زنجیره های تامین بوده اند؛ اینها فرصتهایی را به ما نشان می دهد که ما در کشور کمتر به آن پرداخته ایم.

به گفته محمدی، اینها تلنگری است که اگر به آن دقت نکنیم دچار عقب ماندگی در اکوسیستم نوآوری در زمینه اینترنت اشیا می شویم به همین دلیل در صدد هستیم که از این استارت آپها حمایت های لازم را به عمل آوریم.

محمدی گفت: ما حاضریم از استارت آپهایی که در حوزه های هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، بلاک چین، فناوری های مرتبط با فراوری هوشمند حوزه هستند حمایت کنیم.

وی با اشاره به مبلغ تسهیلاتی که از سوی معاونت علمی به آنها تعلق می گیرد گفت: این تسهیلات شامل وام 200 میلیون تومان کم بهره است که می تواند به وام بلاعوض تبدیل گردد.

منبع: اقتصاد ایران

به "اعطای تسهیلات به استارت آپهای حوزه اینترنت اشیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای تسهیلات به استارت آپهای حوزه اینترنت اشیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید