واشنگتن پست: اپوزیسیون ونزوئلا به کمک یک کمپانی آمریکا برای سرنگونی مادورو برنامه داشتند

به گزارش مجله عینک آفتابی، بر اساس سندی منتشر شده از سوی روزنامه واشنگتن پست، اعضای اپوزیسیون ونزوئلا در اکتبر 2019 بر روی توافق 213 میلیون دلاری با یک کمپانی امنیتی در فلوریدا به منظور حمله به ونزوئلا و سرنگونی دولت این کشور مذاکره داشتند.

واشنگتن پست: اپوزیسیون ونزوئلا به کمک یک کمپانی آمریکا برای سرنگونی مادورو برنامه داشتند

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مقام های ونزوئلایی اخیرا ده ها تن شامل چند شهروند ایالات متحده را که برای این کمپانی امنیتی به نام Silvercorp USA کار می کنند، به اتهام تلاش برای حمله به ونزوئلا و سرنگونی دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور بازداشت کرده اند.

دو آمریکایی دستگیر شده روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در تلویزیون دولتی ونزوئلا حضور یافته و گفتند که توسط این کمپانی و به منظور به دست دریافت کنترل فرودگاه کاراکس به منظور بیرون کردن مادورو به کار گرفته شده بودند. به گفته رئیس جمهوری ونزوئلا، هر دو این افراد در دادگاه های مدنی این کشور محاکمه می شوند.

این اسناد ضربه ای بر اعتبار خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلاست که هرگونه ارتباط با این کمپانی امنیتی یا دخالت در تلاش برای سرنگونی مادورو به وسیله زور را رد کرده است.

گوآیدو، رئیس مجمع ملی ونزوئلا می گوید، مادورو پس از تقلب در انتخابات 2018 بر قدرت چنبره زده است.

طرح حمله به ونزوئلا در این سند 42 صفحه ای شامل پیشنهاد برای نصب مین های زمینی و استفاده از تجهیزات شورش است اما توضیحی درباره این مساله بیان نشده که چطور کماندوهای این گروه می توانند بر صدها هزار نیروی امنیتی که هنوز به حزب حاکم سوسیالیست ونزوئلا وفادار هستند، فایق آیند.

روز پنجشنبه، تلویزیون دولتی ونزوئلا ویدئویی از یکی از این آمریکایی ها به نام آیران بری منتشر کرد که در آن گفته بود، هدف این ماموریت به دست دریافت کنترل اهداف خاص مثل سرویس اطلاعات سبین و گروه اطلاعات ارتش به نام DGCIM و دریافت مادورو بوده است.

یکی از سخنگوهای وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره این سند افشا شده و حضور این شهروند آمریکایی در تلویزیون دولتی ونزوئلا گفت: یک کمپین بزرگ اطلاعات نادرست از سوی دولت مادورو به راه افتاده و سخت است که حقایق را از پروپاگاندا جدا کنیم و تمیز دهیم.

مادورو نیز در مصاحبه روز پنجشنبه خود گفته بود که کانال های غیر رسمی ارتباطی بین کاراکاس و واشنگتن از زمان شکست این حمله از بین رفته است.

در این اسناد که از سوی واشنگتن پست منتشر شده، آمده است: این گروه امنیتی برای انجام عملیات و اجرای دستگیری، بازداشت و حذف نیکولاس مادورو، حذف رژیم کنونی و روی کار آوردن خوآن گوآیدو، به عنوان رئیس جمهوری به رسمیت شناخته شده اقدام به مشاوره و کمک می کند.

منبع: عصر ایران

به "واشنگتن پست: اپوزیسیون ونزوئلا به کمک یک کمپانی آمریکا برای سرنگونی مادورو برنامه داشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن پست: اپوزیسیون ونزوئلا به کمک یک کمپانی آمریکا برای سرنگونی مادورو برنامه داشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید