تیک تاک از دولت آمریکا شکایت می نماید

به گزارش مجله عینک آفتابی به نقل از رویترز، به گفته منابع مطلع تیک تاک تصمیم دارد روز دوشنبه شکایتی علیه دستور اجرایی رئیس جمهور آمریکا مبنی بر ممنوعیت تراکنش با این اپلیکیشن و شرکت مادر آن (بایت دنس) ثبت کند.

تیک تاک از دولت آمریکا شکایت می نماید

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در 14 آگوست دستور اجرایی را ثبت کرد که طبق آن شرکت بایت دنس 90 روز فرصت دارد سرویس های تیک تاک در آمریکا را بفروشد. بایت دنس اکنون مشغول مذاکره با مشتریان احتاقتصادی این سرویس ها از جمله مایکروسافت و اورکل است.

اما شکایت قانونی تیک تاک مربوط به یک دستور اجرایی است که در 6 آگوست ثبت شد. طبق این دستور وزارت بازرگانی باید فهرستی از تراکنش های مربوط به بایت دنس و هلدینگ های آن تهیه کند تا پس از 45 روز تراکنش اقتصادی با آنها منع گردد.

تیک تاک میخواهد این دستور را به چالش بکشد و علاوه بر آن نسبت به طبقه بندی شدن به عنوان یک تهدید امنیت ملی از سوی دولت آمریکا اعتراض کند.

هنوز معین نیست تیک تاک شکایت خود را در کدام دادگاه آمریکا ثبت می نماید. اما این شرکت قبلاً اعلام نموده بود مشغول آنالیز راهکار های حقوقی است و کارمندانش نیز تصمیم دارند شکایتی را تنظیم نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تیک تاک از دولت آمریکا شکایت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیک تاک از دولت آمریکا شکایت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید