مدودوف: هدف تحریم های آمریکا علیه کوبا ترساندن سرمایه گذاران است

به گزارش مجله عینک آفتابی، نخست وزیر روسیه که در کوبا به سر می برد گفت که تحریم های آمریکا علیه کوبا با هدف ترساندن سرمایه گذاران از حضور در این کشور است.

مدودوف: هدف تحریم های آمریکا علیه کوبا ترساندن سرمایه گذاران است

به گزارش گروه بین الملل مجله عینک آفتابی، دیمیتری مدودوف نخست وزیر روسیه در سفری دو روزه به کوبا بر افزایش روابط دوجانبه با این کشور که بنا به گفته مدودوف دوستی وفادار و شریکی قابل اعتماد است، تاکید کرد.

کوبا هم اکنون تحت تحریم های شدید آمریکا قرار گرفته است به دنبال بدست آوردن حمایت سیاسی و مالی مسکو است.

مدودوف در دیدار با میگوئل دیاز کانل رئیس جمهور کوبا چندین توافقنامه در بخش های انرژی، تجارت و مالی امضا کرد.

دیاز کانل گفت: امضای هشت توافقنامه مهم نشان از آن دارد که کشورهایمان به دنبال تقویت چارچوب های قانونی برای روابط دوجانبه بوده و به توافقنامه های اخیری که دو دولت به آن دست یافته اند افزوده شود.

مدودوف نیز در این دیدار با اشاره به تحریم های شدید آمریکا گفت: طی ماه های گذشته آمریکا به طور گسترده ای به محاصره مالی علیه کوبا پرداخته و این تحریم ها را با هدف ایجاد فضایی مسموم علیه تمامی همکاری ها با کوبا تشدید بخشیده تا سرمایه گذاران را ترسانده و نوعی محاصره نفتی علیه کوبا اعمال کند.

روسیه و کوبا در حالی به دنبال توسعه همکاری دوجانبه هستند که اوایل سال جاری میلادی دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ادامه تلاش های خود برای اعمال فشار به کوبا به دلیل حمایت از دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، تحریم های شدیدتری علیه این کشور وضع کرد. (جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مدودوف: هدف تحریم های آمریکا علیه کوبا ترساندن سرمایه گذاران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدودوف: هدف تحریم های آمریکا علیه کوبا ترساندن سرمایه گذاران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید