شکست آمریکا در اجلاس شورای حکام نشان دهنده عمیق تر شدن انزوای آمریکاست

به گزارش مجله عینک آفتابی، رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به کوشش ناکام آمریکا برای تشدید فشار بر ایران به وسیله تشکیل جلسه اضطراری شورای حکام سازمان بین المللی انرژی اتمی، مخالفت سایر طرف های برجام با آمریکا را نشان دهنده عمیق تر شدن انزوای این کشور و شکست در خصوص پرونده هسته ای ایران مطرح نمود.

شکست آمریکا در اجلاس شورای حکام نشان دهنده عمیق تر شدن انزوای آمریکاست

به گزارش مجله عینک آفتابی، محمود واعظی با انتشار پستی در اینستاگرام، با بیان این که در اجلاس اضطراری شورای حکام سازمان بین المللی انرژی اتمی در خصوص پرونده هسته ای ایران یکبار دیگر آمریکا باخت نوشت: اجلاس اضطراری شورای حکام سازمان بین المللی انرژی اتمی به تقاضای آمریکا و به بهانه اقدامات جمهوری اسلامی ایران در کاهش تعهدات اتمی اش تشکیل شده بود و بیانیه نمایندگی آمریکا در آژانس قبل از تشکیل این نشست که در آن ذکر شده بود راهی که ایران در پیش گرفته انزوای بین المللی اش را عمیق تر می نماید نشان می داد که آمریکایی ها امید زیادی به دستاوردهای این نشست بسته اند اما ساعاتی بعد، برون داد جلسه نشان داد که انزوای آمریکا عمیق تر شده است.

وی با تاکید بر این که اقدامات فعلی و آینده ایران در خصوص کاهش تعهدات برجامی ذیل بندهای 26 و 36 برجام اقداماتی کاملا قانونی بوده و خواهد بود نوشت: ارجاع موضوعی که هیچ ارتباطی به وظایف شورای حکام سازمانی که تا کنون 15 بار پایبندی جمهوری اسلامی ایران را در تعهدات برجامی اش تایید نموده است طنزی تلخ بود. طنز تلخ در آن است که آمریکا ادعا نموده است ایران بخشی از تعهدات خود را در برجام انجام نداده است، برجامی که رئیس جمهور آمریکا کل آن را رد نموده و از آن خارج شده است.

وی با بیان این که ساعاتی بعد و پس از انتها همین نشست، نتایج نشان داد که آمریکا بازنده این بازی شده است توضیح داد: اینکه حتی هم پیمانان آمریکا در مسائل مهم بین المللی با آن کشور همراهی نمی نمایند، نشانه انزوایی است که آقای ترامپ و گروه B بر آن کشور تحمیل نموده اند.

رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه نوشت: آقای ترامپ و مشاوران ایشان باید بدانند که دنیا در آستانه مرحله جدیدی از تحول و تکامل قرار گرفته و به سمت و سویی می رود که دیگر زورگویی و دیکته نویسی در آن منسوخ گردد و هر کشوری دیرتر خود را با این مرحله هماهنگ کند بازنده خواهد بود.

واعظی در انتها نوشت: آمریکا در نشست اضطراری شورای حکام آژانس بین المللی اتمی با ایستادگی و عدم موافقت پرشماری از دیگر کشورها روبرو شد و به اهداف از پیش معین خود نرسید و یک بار دیگر در عرصه بین المللی و در مقابل ایران باخت. افق دید ما دنیای است که در آن منطق، جای زورگویی و روابط سالم و انسانی جایگزین سلطه گری و سلطه پذیری و پایبندی به تعهدات بین المللی جایگزین پیمان شکنی باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شکست آمریکا در اجلاس شورای حکام نشان دهنده عمیق تر شدن انزوای آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست آمریکا در اجلاس شورای حکام نشان دهنده عمیق تر شدن انزوای آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید