آمریکا محموله های سوخت ایران را توقیف کرده است

به گزارش مجله عینک آفتابی به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال، یک مقام آمریکایی مدعی شد که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای نخستین بار کشتی هایی را که گفته می شود حامل سوخت از ایران بوده اند، توقیف کرده است.

آمریکا محموله های سوخت ایران را توقیف کرده است

بنا بر این گزارش، توقیف نفتکش های مزبور بخشی از کمپین فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران است.

وال استریت ژورنال همچنین مدعی شد که این چهار فروند نفتکش به نام های لونا، پاندی، برینگ و بلا که در روزهای اخیر در آبهای آزاد توقیف شده اند، اکنون در حال حرکت به سمت هیوستون ایالت تگزاس هستند.

یک مقام آمریکایی بدون ارائه توضیحات بیشتر ادعا کرده که این کشتی ها بدون توسل به قوه قهریه توقیف شده اند.

این در حالی است که حجت الله سلطانی سفیر ایران در ونزوئلا در واکنش به ادعای وال استریت ژورنال مبنی بر توقیف چهار فروند نفتکش ایرانی در توئیتر نوشت: یک دروغ و جنگ روانی دیگر از دستگاه تبلیغاتی امپریالیسم آمریکا. نه کشتی ها ایرانی هستند و نه مالک یا پرچم آنها ارتباطی به ایران دارد. ترامپ تروریست نمی تواند حقارت و شکست خود در برابر ملت بزرگ ایران را با تبلیغات دروغین جبران کند.

گفتنی است که ماه گذشته دادستان های آمریکایی با تنظیم یک دادخواست خواستار توقیف این چهار فروند کشتی شدند. به گفته این مقام های آمریکایی، در زمان صدور حکم دادستان های آمریکایی در ماه ژوئیه، کشتی های برینگ و بلا در حال حرکت در نزدیکی سواحل کاپ ورد بودند. کشتی های لونا و پاندی هم آخرین سیگنال های خود را ماه گذشته میلادی از آب های عمان ارسال کردند.

این حکم بعد از آن صادر شد که ایالات متحده آمریکا نتوانست از ارسال پنج نفتکش ایران به مقصد ونزوئلا جلوگیری کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آمریکا محموله های سوخت ایران را توقیف کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا محموله های سوخت ایران را توقیف کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید