سفارت ایران در بغداد: تسهیلات ویژه تردد برای اتباع عراقی در ماه های رجب، شعبان و رمضان

به گزارش مجله عینک آفتابی، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد در اطلاعیه ای از ارائه تسهیلات ویژه تردد برای اتباع عراقی در ماه های رجب، شعبان و رمضان خبر داد.

سفارت ایران در بغداد: تسهیلات ویژه تردد برای اتباع عراقی در ماه های رجب، شعبان و رمضان

به گزارش گروه سیاست خارجی مجله عینک آفتابی، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد در اطلاعیه ای اظهار داشت: دولت جمهوری اسلامی ایران در راستای تحکیم مناسبات محبت آمیز و برادرانه بین دولت و ملت های ایران و عراق و تردد آسان تر اتباع دو کشور، اقدام به تمدید تسهیلات ویژه تردد برای اتباع عراقی راهی ایران کرده است.

براساس این اطلاعیه از تاریخ ششم اسفند سال جاری (1398) تا چهارم خرداد 1399 (مصادف با ماه های رجب، شعبان و رمضان) مهر ورودی پلیس گذرنامه مستقر در مبادی ورودی به خاک جمهوری اسلامی ایران به منزله ویزا با مدت اقامت یک ماهه اتباع عراقی تلقی خواهد شد و نیازی به دریافت ویزا در بازه زمانی مذکور نیست.

در این اطلاعیه آمده است: از آنجا که در گذشته تسهیلات مذکور با استقبال قابل توجهی از سوی مردم دو کشور روبرو شد، با تلاش مضاعف به عمل آمده این تسهیلات به صورت عمل متقابل برای اتباع دو کشور در این بازه زمانی اجرایی می شود و این همکاری ها گام بسیار مهمی در راستا تردد آسان، تعاملات افزون تر دو کشور و تحکیم پیوندهای بین آنها خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "سفارت ایران در بغداد: تسهیلات ویژه تردد برای اتباع عراقی در ماه های رجب، شعبان و رمضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفارت ایران در بغداد: تسهیلات ویژه تردد برای اتباع عراقی در ماه های رجب، شعبان و رمضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید