امضا تفاهم نامه همکاری ورزشی بین کمیته های المپیک ایران و قزاقستان، تمایل قرقیزستان از افزایش همکاری ورزشی با ایران

به گزارش مجله عینک آفتابی، در حاشیه سومین اجلاس عمومی کمیته های ملی المپیک کشورهای آسیایی میانه که در شهر نور سلطان قزاقستان برگزار شد با حضور حضور روسای کمیته های المپیک ایران و قزاقستان تفاهم نامه همکاری ورزشی امضا شد.

امضا تفاهم نامه همکاری ورزشی بین کمیته های المپیک ایران و قزاقستان، تمایل قرقیزستان از افزایش همکاری ورزشی با ایران

به گزارش مجله عینک آفتابی و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ در حاشیه سومین اجلاس عمومی کشورهای آسیای میانه، مجمع انتخابی کمیته ملی المپیک این کشور نیز برگزار و رئیس کمیته المپیک قزاقستان که از افراد با نفوذ این کشور است برای چهار سال دیگر ریاست کمیته المپیک قزاقستان را بر عهده گرفت.

در خاتمه این نشست دیداری بین روسای کمیته های ملی المپیک دو کشور ایران و قزاقستان برگزار گشت که صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ضمن قدردانی از میزبانی مطلوب این نشست به دو نکته اشاره و عنوان داشت: جدای از افزایش همکاری و تبادلات ورزشی و انتقال تجربیات در رشته ها و زمینه های مختلف، امیدواریم کشور قزاقستان بتواند سرمایه گذاری خوبی در توسعه ورزشگاه ها و اماکن ورزشی ایران داشته باشد که این امر مورد استقبال رئیس کمیته ملی المپیک قرار گرفت.

در ادامه رئیس کمیته ملی المپیک قزاقستان ضمن اشاره به تفاهنامه ورزشی بین دو کشور ابراز داشت: بدون تردید دو کشور ایران و قزاقستان می توانند در زمینه های مختلف ورزشی همکاری های بسیار خوبی داشته باشند و ما بشدت از افزایش همکاری ورزشی فی مابین حمایت می کنیم.

بعد از این نشست و در ضیافت شام اجلاس ملاقاتی بین رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان و وزیر ورزش قزاقستان صورت گرفت.

در حاشیه این اجلاس، صالحی امیری دیدارهای سازنده ای با شیخ احمد، رئیس شورای المپیک آسیا مهمان ویژه اجلاس کمیته های المپیک آسیای میانه، دیدار با نناد لالوویچ، رئیس فدراسیون جهانی کشتی و دیدار با رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان که برای رقابت های جهانی کشتی در شهر نور سلطان حضور داشتند و همچنین نشست هایی با روسای کمیته های المپیک قزاقستان، تاجیکستان، قرقیزستان و دبیر کل کمیته ملی المپیک ترکمنستان داشت.

صالحی امیری و پیمان فخری در سومین اجلاس کمیته های المپیک کشورهای آسیای میانه حضور داشتند.

به گزارش مجله عینک آفتابی، در ملاقات روسای کمیته های المپیک دو کشور ایران و قرقیزستان رییس کمیته ملی المپیک قرقیزستان ضمن اشاره یه جایگاه ورزش ایران در جهان و آسیا عنوان داشت: ایران ظرفیت های بسیار خوبی در ورزش دارد و بسیار علاقه مندیم از این ظرفیت و تجارب ارزشمند استفاده کنیم و قطعا ایران و قرقیزستان می توانند همکاری بسیار خوبی در این زمینه داشته باشند.

سپس صالحی امیری ضمن اشاره به شرایط مطلوب دو کشور برای همکاری و استقبال برای تبادل تجربیات و تعاملات ورزشی از رییس کمیته ملی المپیک قرقیزستان جهت سفر به ایران و بازدید از امکانات ورزشی کشورمان دعوت کرد که مورد استقبال همتای قرقیزستانی قرار گرفت و مقرر شد تا شرایط همکاری ورزشی بیشتری بین دو کشور فراهم شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "امضا تفاهم نامه همکاری ورزشی بین کمیته های المپیک ایران و قزاقستان، تمایل قرقیزستان از افزایش همکاری ورزشی با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضا تفاهم نامه همکاری ورزشی بین کمیته های المپیک ایران و قزاقستان، تمایل قرقیزستان از افزایش همکاری ورزشی با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید