روزنامه چینی: تحریم های آمریکا مانع تجارت ایران نشد

به گزارش مجله عینک آفتابی، ایرنا نوشت: روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست در واکنش به پهلوگیری نفتکش ایرانی در بندر ونزوئلا نوشت تحریم ها و هشدارهای آمریکا هم نتوانسته است مانع تجارت آزاد میان ایران و ونزوئلا گردد.

روزنامه چینی: تحریم های آمریکا مانع تجارت ایران نشد

ساوت چاینا روز دوشنبه نوشت: به رغم هشدارهای آمریکا، اولین کشتی از مجموع 5 کشتی ایرانی وارد ونزوئلا شده و کشتی های دیگر نیز در حال الحاق به آن هستند.

گزارش حاکی است که کشتی های ایران در مجموع یک میلیون و 500 هزار بشکه سوخت برای ونزوئلا حمل می نمایند که نخستین آنها روز شنبه وارد منطقه انحصاری مالی آن کشور شده بود.

روزنامه توضیح داد که دولت ونزوئلا و وزارت دفاع آن کشور اعلام نموده اند از این کشتی ها حراست و اجازه نمی دهند تهدیدهای آمریکا خللی در راستا این همکاری ایجاد کند.

ساوث چاینا نوشت: ونزوئلا که زمانی صادر نماینده سوخت بود به دلیل تحریم ها و شرایط داخلی آن کشور با مسائل و چالش هایی روبرو شده است اما سوختی که ایران در اختیار کاراکاس قرار می دهد می تواند با نظرداشت شرایط روز کفاف یک ماه این کشور را بدهد.

بنا به این گزارش، حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران پیشتر با اشاره به تهدیدهای آمریکا هشدار داده بود که اگر این نفتکش ها در دریای کاراییب یا هر نقطه دیگری با چالش آمریکا روبرو شوند ، برای واشنگتن هم مشکل ایجاد خواهد شد.

گزارش تاکید می نماید که متخصصان ایرانی نیز با ونزوئلا همکاری می نمایند و شماری از آنها در پالایشگاه های کاردون و آموری آن کشور کار می نمایند.

روزنامه نوشت که دو کشور از دیرباز همکاری نزدیکی داشته اند در سال های 2010 و 2011 میلادی زمانی که به دلیل برنامه هسته ای، ایران تحت تحریم های شدید بود شرکت دولتی پی دی وی اس آ ونزوئلا مقادیری سوخت برای ایران ارسال کرد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "روزنامه چینی: تحریم های آمریکا مانع تجارت ایران نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه چینی: تحریم های آمریکا مانع تجارت ایران نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید