درخواست رهبر کره شمالی از مقامات ارشد حزب حاکم

به گزارش مجله عینک آفتابی، رهبر کره شمالی در نشستی با مقامات ارشد حزب حاکم کارگران این کشور درخواست هایی را مطرح نموده است.

درخواست رهبر کره شمالی از مقامات ارشد حزب حاکم

به گزارش گره بین الملل مجله عینک آفتابی، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی روز دوشنبه و در سومین روز نشست با مقامات ارشد حزب کارگران خواهان اقدامات متقابل دیپلماتیک و نظامی برای حفظ حق حاکمیت و امنیت کشورش شد.

این نشست در حالی برگزار شده است که رهبر کره شمالی در ماه آوریل به آمریکا هشدار داد فقط تا انتها سال 2019 فرصت دارد تا با اتخاذ مسیری جدید در مذاکرات خلع سلاح به میز مذاکره بیاید در غیر این صورت باید منتظر پیامدهای اصرار بر رویکردهای قبلی باشد. کره شمالی همچنین از هدیه کریسمس برای آمریکا خبر داده بود که تحلیلگران با توجه به عدم پیشرفت در مذاکرات این هدیه را یک آزمایش موشکی دیگر ارزیابی کردند.

کیم در نشست فوق به اعضای حزب کارگران گفت باید اقدامات متقابل مثبت، سیاسی تهاجمی، دیپلماتیک و نظامی را برای حفظ مجدانه حق حاکمیت و امنیت کشور اتخاذ نمایند و مبارزه علیه اقدامات ضدسوسیالیتی و غیرسوسیالیستی را تشدید نمایند.

برگزاری چنین نشستی در روزهای متوالی در کره شمالی غیر معمول است آن هم با حضور سران ارشد حزب کارگران که تصمیم گیری درباره موضوعات مهم را بر عهده دارند.

محتمل است نشست اضافی دیگری امروز سه شنبه نیز برگزار و در انتها قطعنامه ای صادر گردد.

چند روز پیش پیونگ یانگ خاطرنشان کرد این کاملا به واشنگتن بستگی دارد که تصمیم بگیرد هدیه کریسمسی که قرار است دریافت کند چه باشد. این موضع گیری کره شمالی این حدس را افزایش داد که احتمالا منظور از پیونگ یانگ پرتاب یک موشک بالستیک قاره پیما باشد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سه شنبه هفته گذشته مدعی شد که هدیه ای که کره شمالی برای جشن کریسمس به آمریکا وعده داده است، لزوماً یک آزمایش موشکی جدید نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "درخواست رهبر کره شمالی از مقامات ارشد حزب حاکم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست رهبر کره شمالی از مقامات ارشد حزب حاکم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید