توطئه های داخلی و خارجی برای نابودی انقلاب سودان

به گزارش مجله عینک آفتابی، سخنگوی رسمی ائتلاف آزادی و تغییرسودان از وجود دسیسه و توطئه های داخلی و خارجی برای نابودی انقلاب و ایجاد بی ثباتی در این کشور اطلاع داد.

توطئه های داخلی و خارجی برای نابودی انقلاب سودان

به گزارش گروه بین الملل مجله عینک آفتابی، اوایل هفته جاری بود که بعضی احزاب و گروه های سیاسی که با نظام عمرالبشیر همکاری داشتند، ساختار نظام جدید سودان را غیر دموکراتیک خواندند و از مردم این کشور خواستند تا در تظاهرات 21 اکتبر(29 مهر) که در شهرهای مختلف سودان برگزار می گردد، شرکت نمایند. ائتلاف آزادی و تغییر با نظامیان سودانی توافق نموده اند که احزاب و گروه های سیاسی که با نظام سابق خارطوم همکاری داشتند، نباید در ساختار جدید سودان مشارکت داشته باشند. این احزاب، توافق مزبور را بر خلاف اصول و معیارهای دموکراسی می دانند و مدعی هستند که بعضی سیاستمداران عضو ائتلاف آزادی و تغییر با نظام عمرالبشیر همکاری داشتند ولی اکنون این موضوع را فراموش نموده اند.

سخنگوی رسمی ائتلاف آزادی و تغییر در یک نشست مطبوعاتی در خارطوم گفت: عناصر بازمانده از نظام سابق سودان شبانه و روز برای نابود کردن انقلاب و ایجاد نا امنی و بی ثباتی در کشور اقدام می نمایند.

به نوشته روزنامه سودان تریبون، وجدی صالح بدون نام بردن از کشور خاصی توضیح داد: بعضی از قدرت های منطقه ای و بین المللی منافع شان در پیروزیت انقلاب سودان نیست و نمی خواهند در این کشور دموکراسی بر قرار گردد.

وی اظهارداشت: سران و مدیران نظام سابق همچنان در سمت های خود مستقرند البته دولت انتقالی نیز در سایه سکوت، در حال برکناری مدیران فساد این نظام از سمت هایشان است.

سخنگوی ائتلاف آزادی و تغییر از تشکیل کمیته ای برای دریافت گزارش ها و اطلاعات مردمی از فساد سران و عناصر وابسته به نظام عمرالشیر اطلاع داد و گفت: با این عناصر برخورد قانونی صورت می گیرد به ویژه هنگامی که آنان رشوه یا مال حرامی کسب نموده باشند.

وی توضیح داد: ائتلاف آزادی و تغییر در قبال دولت انتقالی بی تفاوت نیست، بلکه کوشش می نماید که این دولت در برنامه ها و سیاست های خود پیروز عمل کند و مسائل پیش روی کشور را رفع کند.

وجدی صالح درباره تشکیل مجلس قانونگذاری جدید سودان گفت: ما کوشش می کنیم که این مجلس در سریع ترین زمان ممکن تشکیل گردد و در شورای حاکمیتی همچون ید واحد عمل می کنیم، بدون اینکه توجه داشته باشیم که کدام یک نظامی یا غیرنظامی هستیم.

وی درباره دعوت به برپایی تظاهرات گسترده در 21 اکتبر(29 مهر) و برگزاری اعتصاب در برابر فرماندهی کل نیروهای مسلح در خارطوم گفت: ائتلاف آزادی و تغییر هیچ ارتباطی با این دعوت ندارد و آن را در راستای اقدام برای نابودی انقلاب و کشاندن ما به درگیر با ارتش می داند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "توطئه های داخلی و خارجی برای نابودی انقلاب سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توطئه های داخلی و خارجی برای نابودی انقلاب سودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید