خط و نشان وزیر صنعت برای فروشندگان خودرو

به گزارش مجله عینک آفتابی، وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فراوری در ایران خودرو روزانه به 2 هزار دستگاه رسیده است، گفت: اگر با مورد رانتی در فروش روبرو شویم نمایندگی را تعطیل می کنیم.

خط و نشان وزیر صنعت برای فروشندگان خودرو

رضا رحمانی در نشستی با وزیر دفاع و مدیرعامل ایران خودرو در محل ایران خودرو اظهار کرد: واگذاری ها را با جدیت دنبال خواهیم کرد، شرکت ها باید واگذار گردد تا هزینه های اقتصادی کاهش یابد و به سمت کارهای بزرگ برویم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بر روی پلتفرم های مشترک در حال کار هستیم، گفت: قیمت و کیفیت با هم مرتبط است و به جای افزایش قیمت باید بهره وری بالا برود؛ با حذف شرکت های چند لایه قیمت خودرو نیز پایین می آید.

وی با بیان اینکه فراوری در ایران خودرو با تدبیر و ایثار مدیران و کارگران به 2 هزار دستگاه در روز رسیده است، افزود: امیدواریم این رقم هم حفظ گردد و هم افزایش یابد. در گذشته بعضی مسائل به سبب نوسانات فراوری و افت فراوری به وجود آمده بود، اما حفظ و افزایش رقم کنونی فراوری مهم است.

رحمانی با تاکید بر اینکه تکمیل خودروهای کف پارکینگ کاری جهادی بود، افزود: در این باره از حمایت های امیر سرتیپ حاتمی و وزارت دفاع تشکر دارم البته قطعه سازان نیز مجدانه پای کار بودند. اصلاح رابطه قطعه ساز با خودروساز کار مهمی بود که شکل گرفت و این اعتماد در فراوری و بازار نقش دارد.

وزیر صمت در مورد داخلی سازی نیز گفت: داخلی سازی صورت گرفته بیشتر از میزان اعلام شده در میزهای ساخت داخل است. تا کنون یک میلیارد و 200 میلیون یورو از واردات در حوزه های مختلف در چارچوب میزهای تخصصی داخلی سازی شده است، اما آمار داخلی سازی توسط مردم و شرکت ها بیشتر از این رقم است که این میزان داخلی سازی، بر اساس استانداردهای جهانی حداقل 100 هزار فرصت شغلی به وجود آورده است.

رحمانی با اعلام اینکه کاهش تعهدات دو خودرو ساز را در برنامه کاری ویژه داشتیم، گفت: در دوره ای حدود یک میلیون نفر از مردم پیش خرید داشتند اما همت شد و تعهدات به جاهای خوبی رسید و خودروسازان قول داده اند که معوقات را تا خرداد ماه 99 صفر خواهند کرد. با مدیران ارشد وزارتخانه عهد بسته ایم که به جز کار اصلی خود کار دیگری را انجام ندهند و وقت خود را بر روی کار در وزارتخانه بگذارند.

وزیر صمت با بیان اینکه در حوزه تنظیم بازار و ثبات قیمت ها و عرضه و فروش خودرو برنامه داریم، گفت: با قطعه سازان باید قرارداد دراز مدت بسته گردد تا آن ها سرمایه گذاری ها را انجام دهند.

رحمانی با بیان اینکه ایران خودرو بدنه فعال و مدیریت خوبی دارد، گفت: با رونمایی از خودروهای جدید و تحویل به موقع خودروها به مشتریان، رضایت مندی مردم نیز به دست می آید. مردم نباید احساس نمایند که در فروش، رانت یا تبعیضی قائل هستیم، اگر مورد مستندی بود نمایندگی ای را که اخلال ایجاد کند لغو امتیاز می کنیم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "خط و نشان وزیر صنعت برای فروشندگان خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط و نشان وزیر صنعت برای فروشندگان خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید