ترامپ بار دیگر به زنان کنگره توهین کرد

به گزارش مجله عینک آفتابی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز گذشته (آدینه) حملات خود به چهار زن کنگره را تکرار کرد.

ترامپ بار دیگر به زنان کنگره توهین کرد

بنا به گزارش پایگاه اطلا ع رسانی هیل وابسته به کنگره آمریکا، ترامپ در سه پیغام توییتری و در دو حضور خود در رسانه ها، بار دیگر، الکساندریا اوکاسیو کورتز از ایالت نیویورک، الهان عمر از ایالت مینه سوتا، رشیده طالب از ایالت میشیگان و آیان پرسلی از ایالت ماساچوست را ضد آمریکایی و ضدیهودی خطاب کرد.

این رئیس جمهور جنجالی آمریکا درجمع مجله عینک آفتابی در مورد حملات اخیر خود به این نمایندگان دموکرات گفت: نمی توانم که از نظر سیاسی چنین کاری خوب یا بد است، اصلاً اهمیتی برای من ندارد.

وی ادامه داد: خیلی ها می گویند که کار خوبی بوده است. نمی دانم خوب بوده یا اینکه بد بوده است. من می توانم این را به شما بگویم: شما نمی توانید به این شکل درباره کشور ما حرف بزنید، نه تا وقتیکه من رئیس جمهور هستم.

ترامپ که از نقدها این نمایندگان کنگره از شرایط اسفناک اردوگاههای مرزی آمریکا به خشم آمده بود، یکشنبه هفته گذشته در پیغام هایی توییتری، چهار زن نماینده کنگره را مورد حمله قرار داد و در بخشی این توئیت های خود از آن ها خواست به جای انتقاد از آمریکا به کشور خود برگردند و به وضع آنجا رسیدگی نمایند.

ترامپ مدعی شد: این زنان، چیزهای وحشتناکی درباره کشور و مردم ما گفته اند. هیچ کس نباید اجازه چنین کاری داشته باشد و اگر می خواهند چنین نمایند، به خودشان مربوط است اما نمی توانم تصور کنم که بتوانند عملکرد خوبی در انتخابات داشته باشند.

وی ادامه داد: اگر دموکرات ها می خواهند، از افرادی حمایت نمایند که از کشور ما متنفر هستند....به خودشان ربط دارد اما من مجبور به چنین کاری نیستم. فکر می کنم آنچه آنها می گویند و آنچه که گفته اند، یک بی آبرویی برای دموکرات ها و صراحتاً برای کشور ما بوده است.

توهین های جدید آمریکا درست یک روز بعد از آن مجدداً مطرح شده است که ترامپ خود را از شعارهای هوادارانش تبرئه کرد که در اظهاراتی نژادپرستانه فریاد زده بودند که ترامپ، ایلهان عمر یکی از نمایندگان زن رنگین پوست کنگره که هنگام کودکی به آمریکا مهاجرت نموده را به کشورش بازگرداند.

ترامپ این شعارهای نژادپرستانه را تقبیح کرد و گفت که از شنیدن آنها خرسند نشده است و با آن مخالف است اما صبح آدینه، بعد از آنکه بسیاری از رسانه ها، شعارهای نژادپرستانه هواداران ترامپ را محکوم کردند و گزارش هایی را به واکنش عمر و استقبال گسترده از این نماینده در فرودگاه مینه سوتا تخصیص دادند، ترامپ تغییر موضع داد و بار دیگر توهین های خود را تکرار کرد.

وی به اظهارات عمر در فرودگاه مینه سوتا اشاره نمود و گفت: من ناراحت می شوم وقتی یک نماینده زن کنگره می گوید، می خواهم به کابوس رئیس جمهور تبدیل گردد. می خواهد به کابوس رئیس جمهور تبدیل گردد. او شانس آورده که در صندلی فعلی قرار گرفته است. بگذارید به شما بگویم، چیزهایی که او گفته است، یک بی آبرویی برای این کشور است.

یکشنبه هفته گذشته به دنبال حملات ترامپ علیه زنان کنگره، بیش از نیمی از کاندیدهای دموکرات انتخابات 2020 از توئیت های نژادپرستانه ترامپ انتقاد نموده و سخنان او را محکوم کردند.

کنگره آمریکا نیز طی قطعنامه ای علیه ترامپ گفت: هر یک از اعضای این نهاد، دموکرات و جمهوری خواه، باید در محکوم کردن توئیت های نژادپرستانه رئیس جمهور به ما ملحق گردد.

این اظهارات ترامپ حتی واکنش کشورهای خارجی را نیز در پی داشت. ترزا می نخست وزیر مستعفی انگلیس و جاستین ترودو نخست وزیر کانادا از سیاست های نژادپرستانه ترامپ انتقاد کردند و از او خواستند تغییر رویه دهد.

منبع: انتخاب

به "ترامپ بار دیگر به زنان کنگره توهین کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ بار دیگر به زنان کنگره توهین کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید