بیم ایجاد هرندی های دیگر در تهران

به گزارش مجله عینک آفتابی، مجتمع رویش که مرکز ارائه خدمات پایدار به شهروندان است، از ظهر امروز طی مراسمی با حضور اعضای شورای شهر تهران افتتاح شد .

بیم ایجاد هرندی های دیگر در تهران

به گزارش مجله عینک آفتابی، خلیل آبادی رئیس کمیته میراث فرهنگی شورا ظهر امروز در آیین افتتاح مجتمع رویش به عنوان مرکز خدمات پایدار در محله هرندی، با بیان این که چندین سال است که در محلات کم برخوردار همچون هرندی اقداماتی صورت می گیرد اما این اقدامات موثر نبوده، گفت: محله هرندی از هر طرف به قطب های اقتصادی تهران متصل می شود اما مداخلات غیر مسئولانه سبب شده که اوضاع در این محله بهبود پیدا نکند.

وی با بیان اینکه در یک دوره به جای بازپیرایی محلات، همه را خراب کردند و حالا زمین های رها شده به محل آسیب اجتماعی تبدیل شدند گفت: با وجود اقدامات زیاد در این محله اما تغییر در زندگی مردم دیده نشده است.

این عضو شورای شهر تهران ابراز نگرانی کرد که بیم ایجاد هرندی های دیگر در تهران را دارم و صدای پایشان نیز شنیده می شود. چرا که توسعه نامتوازن و غیر کارشناسی بسیاری از محلات سبب شده که محلات به جزیره تبدیل شده و ارتباط و زندگی در آن جریان نداشته باشد.

برچسب و اتهام زدن شهیدزدایی به هیچ وجه برازنده مدیران نیست

محمدجواد حق شناس نیز در این مراسم با بیان این که مسائل اجتماعی یکی از دغدغه های جدی کمیسیون فرهنگی شورای شهر است، گفت: با وجود تمام سختی ها و مسائلی که وجود داشت توانستیم این مرکز را در کنار ان جی او ها فعال کنیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای آغاز به کار شورای پنجم تاکنون 30 درصد نامگذاری ها به شهدا اختصاص داشته است گفت: کمیسیون نامگذاری بالغ بر 150 مصوبه داشته که از این میزان بیش از 52 مصوبه مربوط به شهدا بوده و این رویه ادامه خواهد داشت.

حق شناس با بیان اینکه برچسب و اتهام زدن شهید زدایی به هیچ وجه برازنده مدیران نیست، گفت: نه قالیباف ، نه چمران و نه هیچ یک از مدیران شهری و شورای پیشین، مستحق این ستم آشکار پروژه تخریب مدیریت شهری نیستند و بزرگترین ستم هم در این پروژه تخریب به عنوان شهیدان روا داشته شده و بهتر است که ستمکاری را انتها دهند.

هیچ کس انتظار حل یک شبه مسائل اجتماعی را ندارد

به گزارش مجله عینک آفتابی، همچنین الهام فخاری رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران، با بیان این که شهرداری منطقه 12 رکورد دار عملکرد اجتماعی است، گفت: در مجتمع رویش که قرار است خدمات اجتماعی ، آموزشی و سلامتی به جامعه هدف ارائه شود از ظرفیت ان جی او ها به عنوان سرمایه های اجتماعی استفاده خواهد شد.

وی با بیان این که هیچ کس انتظار حل یک شبه مسائل اجتماعی را ندارد گفت: اما مردم با امید به لیست امید رای دادند و می خواهند ریل گذاری و نشانه های تغییر را در جامعه ببینند.

فخاری با بیان این که ما قدرشناس اقدامات قبلی هستیم اما باید رویه ها تغییر کند، گفت: خوشبختانه در مجتمع رویش کانون فکری بچه ها ، شهرداری و مدرسه، کنار یکدیگر قرار دارند و می توانند موجبات هم افزایی را هماهنگ کنند و امیدواریم چند سال دیگر بچه ها و نوجوانان توانمند شده این مرکز را در سطوح مختلف ببینیم که چگونه در راستای بهبود شرایط تهران و ایران فعالیت می کند.

وی با بیان این که این مجتمع می بایست روند پیشگیری از آسیب ها را ماه به ماه به شورا ارائه کند، گفت: میزان اثربخشی هر بخش نیز باید معین شود و از نظر تنوع ظرفیتی نیز می بایست از همه ان جی او ها استفاده شود.

حل مسائل هرندی نیازمند نگاه ویژه است

به گزارش مجله عینک آفتابی، همچنین علی محمد سعادتی شهردار منطقه 12 نیز با بیان این که حل مسائل محله هرندی نیازمند نگاه ویژه است گفت: قطعا بدون همراهی و مشارکت مردم نمی توان اقدامی موثر در این محله داشت.

وی با بیان این که رویکرد اصلی مجتمع رویش مخاطبان 5 تا 18 سال است گفت: ماموریت اصلی این مجتمع در حوزه خانواده و بچه ها است و علاوه بر این ، خدمات بهداشت و سلامت به خانواده ها نیز ارائه می شود.

وی با بیان این که آموزش و اشتغال نیز در این مجتمع دنبال می شود گفت: خوشبختانه بازار تهران و تاجران همراهی خوبی با شهرداران داشتند و تفاهمی نیز با اتاق بازرگانی مبنی بر تضمین خرید کالاهای بنگاه های اقتصادی ایجاد شده تا بتوانیم در امر اشتغال اهالی این محله اقدام کنیم.

شهردار منطقه 12 با بیان این که ان جی او ها در این محله به صورت زنجیره ای عمل کرده و خدمات خوبی ارائه می کنند گفت: مجتمع رویش به عنوان مرکز پیوند دهنده گروه های فعال است.

وی با بیان این که با همکاری سازمان نوسازی ، محل هایی برای ایجاد حمام عمومی، مهد کودک و آشپزخانه اشتراکی در نظر گرفته خواهد شد تا خدمات به مردم افزایش یابد، گفت: محله هرندی یکی از محلات ویژه منطقه 12 است که 174 هکتار بوده و 7000 خانوار با قومیت های مختلف در آن زندگی می کنند.

سعادتی با بیان اینکه در امر اشتغال با 11 واحد کارآفرین صحبت شده است، گفت: شرکت نوآوری که در خیابان آزادی فعال است اقدامات استارتاپی را ایجاد کرده و برای کسب و کارهای نوین در محله هرندی پیشنهادهایی را ارائه خواهد کرد.

به گزارش مجله عینک آفتابی، مجتمع رویش با سه رویکرد آموزش ، ارائه خدمات بهداشتی و توان افزایی اشتغال بچه ها و نوجوانان در محله هرندی آغاز به کار کرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بیم ایجاد هرندی های دیگر در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیم ایجاد هرندی های دیگر در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید