آشنایی با پهپاد رادارگریز سوخوی اس- 70 اوخوتنیک روسیه

به گزارش مجله عینک آفتابی، پهپاد رادارگریز ضربتی سوخوی اس- 70 اوخوتنیک (شکارچی) به عنوان یک هواپیمای نسل ششم بوسیله شرکت سوخوی روسیه ساخته شده است.

آشنایی با پهپاد رادارگریز سوخوی اس- 70 اوخوتنیک روسیه

ساخت پهپاد اوخوتنیک (شکارچی) از سال 2011 آغاز شد، هنگامی که وزارت دفاع روسیه شرکت سوخوی را برای ساخت یک پهپاد ضربتی و جاسوسی انتخاب کرد. نخستین مدل های این پهپاد برای آزمایش های زمینی در سال 2014 ساخته شد و نخستین نمونه قادر به پرواز آن در ژوئن 2017 ساخته شد.

این پهپاد در نوامبر 2018 نخستین آزمایش ها در وضعیت اتوماتیک روی زمین را انجام داد و به سرعت حداکثر 200 کیلومتر در سرعت رسید.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.

فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

این پهپاد در اواخر مه 2019 نخستین پرواز اولیه (بلند شدن از روی زمین با نیروی خودش) را انجام داد. این پرواز به مدت 20 دقیقه تا ارتقاع 600 متری در مرکز دولتی پروازهای آزمایشی چکالوف در شهر آخوتوبینسک روسیه انجام شد.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.

فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

وزارت دفاع روسیه در 27 سپتامبر 2019 ویدئویی از نخسیتن پرواز اوخوتنیک را در کنار هواپیمای جنگنده سوخوی 57 منتشر کرد.

طراحی اوخوتنیک بر اساس شکل بال پرنده است و از مواد کمپوزیت و پوشش های نامرئی کننده در رادار در ساخت آن استفاده شده است. این پهپاد 20 تن وزن دارد و پهنای بال های آن 20 متر است. این پهپاد از یک موتور توربوفن AL-31F قدرت می گیرد.

حداکثر سرعت این پهپاد بر اساس گزارش ها با همراه با محموله جنگی اش می تواند به 1000 کیلومتر در ساعت برسد. همچنین این احتمال مطرح شده است که اخوتنیک تحت کنترل و به عنوان همراه جنگنده سوخوی 57 یا اصطلاحا loyal wingman (یاری کننده سریع برای عملیات نظامی) به کار رود.

  • آشنایی با پهپاد تهاجمی رادارگریز گونگ جی-11 چین

  • مجله پهپاد (پرندهٔ راهنمایی پذیر از دور)

منبع: همشهری آنلاین

به "آشنایی با پهپاد رادارگریز سوخوی اس- 70 اوخوتنیک روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با پهپاد رادارگریز سوخوی اس- 70 اوخوتنیک روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید