کلاهبرداری 280 میلیارد تومانی یک پیک موتوری از شمال نشینان تهران

به گزارش مجله عینک آفتابی، رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری 3 کلاهبردار که به بهانه پیک موتوری از مشتریان مغازه هایپرمارکتی در شمال تهران 280 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

کلاهبرداری 280 میلیارد تومانی یک پیک موتوری از شمال نشینان تهران

به گزارش مجله عینک آفتابی به نقل از مهر، سرهنگ تورج کاظمی در تشریح این خبر اظهار کرد: چندی پیش پرونده های مشابهی از دادسرای جرایم رایانه ای با موضوع برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شهروندان به پلیس فتا ارجاع شد. شاکیان در اظهارات مشابهی بیان داشتند که ساکن شمال تهران هستند و همیشه از مغازه های محل سکونتشان با استفاده از کارت بانکی خرید می کنند و بعدا متوجه شده اند از حساب های بانکی شان مبالغی برداشت شده است.

وی بیان کرد: تیمی از کارمطلعان پلیس فتا مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند و در گام اول تحقیقات پلیسی معین شد که تمامی شاکیان در یک بازه زمانی معین در نیمه دوم اسفند سال گذشته از یک هایپرمارکت در حوالی شمال تهران خرید کرده اند.

سرهنگ کاظمی افزود: با به دست آمدن این سرنخ، نصب دستگاه کپی برداری کارت عابر بانک توسط مجرم یا مجرمان قوت گرفت و تیمی از مأموران پلیس فتا تحقیقات میدانی از مغازه مذکور را آغاز کردند.

این مسئول با اشاره به اینکه در تحقیق از مالک مغازه وی مدعی بی اطلاعی از کپی برداری از کارت های مشتریان بود، گفت: در تحقیقات پلیس معین شد که در آن برهه فردی به عنوان پیک موتوری برای ارسال خریدهای مشتریان در مغازه مشغول به کار بوده و اخیرا ترک کار کرده است.

وی بیان داشت: مالک مغازه نشانی محل سکونت پیک موتوری را در اختیار نداشت اما کارمطلعان پیروز شدند در پالایش های اطلاعاتی، دو تن از دوستان پیک موتوری را که موتورسیکلت خود را در اختیار او قرار بوده بودند، شناسایی کنند و درنهایت هم مخفیگاه پیک موتوری را در شهرستان شهریار شناسایی کردند.

رئیس پلیس فتا پایتخت ادامه داد: با انعکاس تحقیقات پلیسی به مرجع قضائی و اخذ دستور قضائی متهمان، تیمی از کارمطلعان پلیس فتا به مخفیگاه متهمان اعزام و پیروز شدند در چند عملیات پلیسی 3 متهم را دستگیر کنند و برای تکمیل تحقیقات مقدماتی به پلیس فتا انتقال دهند.

وی گفت: پیک موتوری در ابتدا منکر جرم ارتکابی بود اما پس از اطلاع یافتن از دستگیری همدستانش لب به اعتراف گشود و پرده از راز کپی برداری کارت مشتریان مغازه برداشت و گفت: مدتی به عنوان پیک در هایپرمارکت کار می کردم و دو همدستم در قبال جای خواب و موتورسیکلتی که به من داده بودند، از من خواستند از کارت مشتریان مغازه کپی برداری کنم. ابتدا قبول نکردم ولی با تهدید آنها روبرو شدم.

سرهنگ کاظمی گفت: متهم در ادامه افزود، آنها با تعقیب من آدرس محل سکونتم را پیدا کرده بودند و چند بار مادر و همسرم را هم تهدید کرده بودند و گفتند چنانچه کسی از ماجرا مطلع شود، هرجا که باشی پیدایت می کنیم. چند بار هم دو نفری سر کوچه ایستاده بودند و منزلم را زیر نظر داشتند و چون فهمیدم توسط آنها تحت نظرم، با آنها همکاری کردم و از کارت مشتریان هایپرمارکت کپی بردای می کردم.

رئیس پلیس فتا پایتخت با بیان اینکه تا به امروز 30 تن از مال باختگان شناسایی شده اند، گفت: کارشناسان ما وجوه نقد کلاهبرداری شده توسط سه متهم را 280 میلیارد تومان برآورد کرده اند.

وی با اشاره به اینکه هر 3 کلاهبردار برای سیر مراحل قانونی به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای معرفی شدند، از شهروندان خواست: هنگام خرید با کارت بانکی و انجام عملیات بانکی با دستگاه کارتخوان حتماً رمز اول توسط دارنده کارت ثبت شود و از در اختیار گذاشتن رمزهای بانکی خود به دیگران و فروشنده ها خودداری کنید.

سرهنگ کاظمی گفت: فروشنده موظف است که دستگاه کارتخوان را در اختیار مشتریان قرار دهد.

منبع: همشهری آنلاین

به "کلاهبرداری 280 میلیارد تومانی یک پیک موتوری از شمال نشینان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری 280 میلیارد تومانی یک پیک موتوری از شمال نشینان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید