کارتر: انتخاب دوباره ترامپ فاجعه بار است

به گزارش مجله عینک آفتابی، رئیس جمهوری سی و نهم آمریکا درباره احساس خود از انتخاب دوباره دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده گفت: یک فاجعه است.

کارتر: انتخاب دوباره ترامپ فاجعه بار است

جیمی کارتر در گفت وگو با سی ان ان گفت هنوز تصمیم نگرفته است که به کدامیک از نامزدهای فعلی دموکرات ها رای خواهد داد اما اشاره نمود که در انتخابات 2016 به برنی سندرز در انتخابات مقدماتی دموکرات ها رای داده است.

وی ادامه داد بزرگترین درگیری ذهنی من این است که چه کسی می تواند با ترامپ مبارزه کند. من فکر می کنم فاجعه بار خواهد بود که چهار سال دیگر او را داشته باشیم.

سی و نهمین رئیس جمهوری آمریکا درباره احتمال دخالت ایران در حمله به تاسیسات نفتی سعودی ها پرسیده شد که گفت: از این که به نظر می رسد ترامپ تمایلی به جنگ ندارد، خوشحالم.

کارتر اضافه نمود: امیدوارم به دیپلماسی روی آورد و مسایل عربستان سعودی و ایران را حل نماید. مهم نیست که چه کسی مسئول حملات به پالایشگاه ها بوده است.

جنبش انصار الله یمن، روز شنبه در واکنش به تداوم حملات جنگنده های سعودی به یمن و محاصره چندین ساله این کشور در عملیاتی تحت عنوان توان بازدارندگی دوم تاسیسات نفتی و پالایشگاه های بقیق و خریص واقع در شرق عربستان را هدف حملات پهپادی خود قرار داد.

میدان نفتی بقیق در شرق عربستان سعودی واقع شده که توان فراوری روزانه هفت میلیون بشکه نفت را دارد و متعلق به شرکت نفتی سعودی آرامکو عربستان است.70 درصد فراوریات این شرکت نفتی در پالایشگاه های بقیق فراوری می گردد. با این حمله 50 درصد از فراوری و صادرات نفت عربستاه به طور موقت مختل شده است.

نیروهای انصار الله همچنین عربستان و نیز امارات را به حملات بیشتر در صورت عدم توقف جنگ تهدید نموده اند.

حمله انصارالله یمن به پالایشگاه های نفتی سعودی را می توان مختل کردن مهم ترین منبع درآمدی رژیم سعودی برای خرید میلیاردها دلار سلاح ساخت آمریکا به منظور بمباران مردم بی گناه یمن و تخریب زیرساخت های این کشور ارزیابی کرد. ایرنا

منبع: همشهری آنلاین

به "کارتر: انتخاب دوباره ترامپ فاجعه بار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارتر: انتخاب دوباره ترامپ فاجعه بار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید