پوتین جزییات یک توافق را برای مرکل تشریح کرد

به گزارش مجله عینک آفتابی، ایرنا نوشت: رئیس جمهوری روسیه در گفت وگوی تلفنی با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان، جزییات توافق با ترکیه درباره سوریه را برای وی تشریح کرد.

پوتین جزییات یک توافق را برای مرکل تشریح کرد

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین امروز دوشنبه گفت: ولادیمیر پوتین نتایج اجلاس سوچی و مذاکرات با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه را به مرکل توضیح داد.

وی گفت: توافق های به دست آمده منافع همه طرف ها را درنظر می گیرد و به برقراری حق حاکمیت و تمامیت ارضی و یکپارچگی سوریه کمک می کند.

روسیه و ترکیه درجریان مذاکرات پوتین و اردوغان در سوچی به توافق 10 ماده ای درباره سوریه دست یافتند که مهمترین بخش آن تفاهم بر سر خروج تمام واحدهای متعلق به شبه نظامیان کرد از عمق 30 کیلومتری مرز ترکیه از جمله منبج و مناطق حومه آن عنوان شده است.

دو طرف گفتند: تفاهمنامه روسیه و ترکیه به تثبیت اوضاع مناطق شمال شرق سوریه و پیشبرد روند حل و فصل سیاسی مسائل این کشور از جمله در رابطه با آغاز کار کمیته قانون اساسی سوریه که نخستین نشست آن برای روز سی ام ماه اکتبر (روز چهارشنبه) در ژنو درنظر گرفته شده است، کمک می کند.

رئیس جمهوری روسیه و صدر اعظم آلمان در این تماس تلفنی به بررسی احتمال برگزاری نشست سه جانبه روسیه، اتحادیه اروپا و اوکراین در سطح وزیران برای بررسی ترانزیت گاز پرداختند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "پوتین جزییات یک توافق را برای مرکل تشریح کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین جزییات یک توافق را برای مرکل تشریح کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید