نماینده مجلس: قیمت خودرو باز هم کاهش می یابد

به گزارش مجله عینک آفتابی، یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روند کاهشی قیمت خودرو باز هم ادامه خواهد داشت، گفت که در حال حاضر بازار خرید و فروش کاذب خودرو اشباع شده است.

نماینده مجلس: قیمت خودرو باز هم کاهش می یابد

ایسنا نوشت: سید جواد حسینی کیا اظهار کرد: به نظر من در حال حاضر بازار خرید و فروش کاذب خودرو اشباع شده است. یکسری دلال وارد بازار خودرو شده بودند و این بازار را به هم ریخته و سود خودشان را هم بردند اما الان بازار دارد به ثبات می رسد و کسانی که می خواهند کار تجاری انجام دهند هم متوجه شده اند که دیگر بازار خودرو این ظرفیت را ندارد.

وی اضافه نمود: بخشی از فراوری داخلی ما در حال حاضر به شرایط مناسبی رسیده و از سوی دیگر با پیش فروش هایی که انجام می گردد مشکل نقدینگی خودروسازان نیز در حال حل است؛ لذا ثبات نسبی حاکم شده است، همچنین بازار دلالی بخشی مدیریت شده و این عوامل منجر به این شد که خودرو ثباتی پیدا نموده است.

نماینده مردم سنقر در مجلس با پیش بینی تداوم روند کاهشی قیمت خودرو، یادآور شد: البته شاید قیمت ها به سال قبل برنگردد ولی من معتقدم از این هم پایین تر می آید.

حسینی کیا اضافه نمود: طبیعتا دلال ها بعد از خروج از بازار خودرو به جای دیگری می روند تا بازار دیگری را به هم بزنند؛ وقتی ما نتوانیم نقدینگی را مدیریت کنیم همین است و آنها وارد بازارهایی مثل سکه، طلا و مسکن می شوند. البته کوشش هایی در جریان است تا به ثباتی در این بازارها برسیم، به عنوان مثال وقتی ارز مدیریت شد دیگر عملاً برای آنها ماندن در این بازار هم سودآوری نخواهد داشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "نماینده مجلس: قیمت خودرو باز هم کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس: قیمت خودرو باز هم کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید