نشست مدیرکل میراث فرهنگی کردستان با استادان و پژوهشگران برگزار گردید

به گزارش مجله عینک آفتابی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان در نشستی با جمعی از اساتید، نویسندگان، شاعران و پژوهشگران محلی منطقه هورامان دیدار کرد.

نشست مدیرکل میراث فرهنگی کردستان با استادان و پژوهشگران برگزار گردید

به گزارش مجله عینک آفتابی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی کردستان، در این دیدار سیدمحسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی این استان ضمن تأکید بر تعامل و همکاری نخبگان محلی در زمینه تکمیل پرونده ثبت دنیای هورامان، از اقدامات انجام شده شده در این زمینه تقدیر و تشکر کرد.

او ضمن ابراز خرسندی از دیدار و مصاحبت با نخبگان منطقه هورامان، گفت: هورامان یکی از مناطق مهم و درخور توجه استان کردستان است که پس از ثبت دنیای، به یک منطقه گردشگری و فرهنگی شاخص در سطح کشور و دنیا تبدیل خواهد شد و این موضوع علاوه بر دستاوردهای مالی، موجب حفظ فرهنگ، تاریخ، معماری، ادبیات و... این منطقه و موجبات آشنایی اقوام و ملل مختلف با فرهنگ هورامان را فراهم می سازد.

علوی اضافه نمود: اداره کل میراث فرهنگی کردستان تمامی جوانب فرهنگی، سیاسی، مالی، معماری و… در تدوین پرونده ثبت دنیای هورامان را مد نظر خواهد داشت و در این زمینه پذیرای هرگونه راه حل و پیشنهاد سازنده از جانب نخبگان هورامی خواهد بود.

منبع: میراث آریا

به "نشست مدیرکل میراث فرهنگی کردستان با استادان و پژوهشگران برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست مدیرکل میراث فرهنگی کردستان با استادان و پژوهشگران برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید