مردانی که باید برای سرطان پروستات چکاپ شوند

به گزارش مجله عینک آفتابی، نتایج تازه ترین آنالیز ها نشان می دهد مردانی که از نظر ژنتیکی در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات هستند، از 40 سالگی به بعد باید به طور مرتب آزمایش خون انجام دهند.

مردانی که باید برای سرطان پروستات چکاپ شوند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله عینک آفتابی به نقل از دیلی میل، نتایج تازه ترین آنالیز ها نشان می دهد مردانی که از نظر ژنتیکی در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات هستند، از 40 سالگی به بعد باید به طور مرتب آزمایش خون انجام دهند.

محققان تأکید می نمایند، مردانی که ژن BRCA2 را دارند، باید شناسایی شوند و به طور مرتب آزمایش خون بدهند؛ این ژن موجب سرطان سینه نیز می گردد.

دانمشندان موسسه تحقیقات سرطان می گویند: خطر ابتلا به سرطان های سینه و پروستات در مردانی هم که ژن جهش یافته BRCA1یا BRCA2 داشته باشند افزایش می یابد (به خصوص اگر جهش در BRCA2 رخ داده باشد). در بعضی از مردان و زنان جهش در ژن BRCA2 با افزایش خطر ابتلا به لنفوم (Lymphoma)، ملانوم (Melanoma) و سرطان های لوزالمعده، کیسه صفرا، مجرای صفراوی (Bile Duct) و معده همراه بوده است.

محققان انگلیسی توصیه می نمایند، این دسته از مردان دست کم دو برابر بیش از سایر افراد در معرض سرطان پروستات قرار دارند و بهتر است بعد از 40 سالگی به طور مرتب آزمایش دهند.

متیو هابز، معاون موسسه تحقیقات سرطان می گوید: ما در حال تأمین بودجه یک پروژه برای مدل سازی اثربخش بلند مدت از طیف وسیعی از استراتژی های غربالگری بالقوه، از جمله تعریف اینکه آیا سرطان پروستات برای گروه های پرخطر وجود دارد یا خیر هستیم؛ ضمن اینکه مزایای غربالگری منظم بسیار بالاتر از درمان دیروقت و پس از پیشرفت بیماری است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "مردانی که باید برای سرطان پروستات چکاپ شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردانی که باید برای سرطان پروستات چکاپ شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید