طرح مرمت و مقاوم سازی مجموعه مفخم بجنورد مشخص تکلیف شد

به گزارش مجله عینک آفتابی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به مشخص تکلیف طرح مرمت و مقاوم سازی مجموعه عمارت مفخم، گفت: این طرح در کمیته فنی مربوطه تصویب شده است.

طرح مرمت و مقاوم سازی مجموعه مفخم بجنورد مشخص تکلیف شد

به گزارش مجله عینک آفتابی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه مدیرکل میراث فرهنگی این استان، امروز یکشنبه 27 آبان با اعلام این خبر اظهار کرد: برای طرح مرمت و مقاوم سازی عمارت و آیینه خانه مفخم بجنورد که بر اثر زلزله اردیبهشت ماه سال گذشته آسیب دیده بود، پیمانکار انتخاب و عملیات اجرایی آن نیز شروع شده است.

یزدان پناه اعتبار مورد احتیاج برای اجرای این طرح را 5میلیارد و 500 میلیون ریال مطرح نمود و اضافه کرد: یک میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی تخصیص یافته است و مابقی باید از محل استانی تأمین گردد.

او مطرح نمود: از آنجایی که میزان خسارت های وارد شده به عمارت مفخم بیشتر است ابتدا این عمارت مرمت می گردد و بعد از آن به مرمت آینه خانه مفخم پرداخته می گردد.

او با اشاره به طرح سامان دهی و احیای عمارت مفخم نیز گفت: تحویل بخشی از بیمارستان به این مجموعه تاریخی و بازآفرینی آن به شکل قدیم و اولیه از جمله آرزوهای دیرینه مردم بود که این موضوع با پیگیری های اجرا شده و مساعدت مسئولان استان در حال تحقق است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی توضیح داد: بیمارستان امام رضا(ع) بخشی از عرصه مجموعه مفخم است و طی چشم اندازی که تعریف کردیم باید تخلیه گردد و در اختیار میراث فرهنگی قرار بگیرد که در آینده نزدیک نقطه گردشگری و میراث فرهنگی و بازار صنایع دستی استان خواهد شد.

منبع: میراث آریا

به "طرح مرمت و مقاوم سازی مجموعه مفخم بجنورد مشخص تکلیف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح مرمت و مقاوم سازی مجموعه مفخم بجنورد مشخص تکلیف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید