سفر مدیرکل آژانس انرژی اتمی به تهران ارتباطی به مکانیسم ماشه ندارد

به گزارش مجله عینک آفتابی، نماینده کشورمان در سازمان های بین المللی نوشت: سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ربطی به مکانیسم ماشه ندارد و خواست آمریکا هم نیست.

سفر مدیرکل آژانس انرژی اتمی به تهران ارتباطی به مکانیسم ماشه ندارد

به گزارش گروه سیاسی مجله عینک آفتابی، کاظم غریب آبادی سفیر و کننده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (یکشنبه) در حساب کاربری خود در اینستاگرام با اشاره به سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس به کشورمان نوشت: همانگونه که قبلاً اعلام شد، رافائل گروسی مدیرکل آژانس، فردا به ایران سفر می کند و در روز های سه شنبه و چهارشنبه با مقامات کشورمان دیدار و گفتگو خواهد کرد.

وی با بیان اینکه اعتماد ایران به آژانس در ماه های اخیر صدمه دیده است، تاکید کرد: ضروری است که سفر مدیرکل به ایران، موجب اعتمادسازی شود.

کننده کشورمان در سازمان های بین المللی در ادامه مطلب خود آورده است: این سفر ارتباطی با مکانیسم به اصطلاح ماشه ندارد و خواست آمریکا هم نیست و در چارچوب دعوت طرف ایرانی صورت می پذیرد.

غریب آبادی با بیان اینکه اجازه نخواهیم داد دیگران روابط آژانس و ایران را به ویژه در شرایط حساس فعلی مدیریت کنند، نوشت: مهم است این اطمینان در تهران داده شود که آژانس بر مبنای سه اصل بی طرفی، استقلال و حرفه ای گری حرکت خواهد کرد و در مسائل پادمانی نیز فراتر از اصول استاندارد و ارزیابی ها و داده های مستقل خود عمل نخواهد کرد.

وی در خاتمه تاکید کرد: تنها در این صورت است که سوءتفاهمات می تواند رفع شده و همکاری ها تداوم یابد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سفر مدیرکل آژانس انرژی اتمی به تهران ارتباطی به مکانیسم ماشه ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر مدیرکل آژانس انرژی اتمی به تهران ارتباطی به مکانیسم ماشه ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید