زنوزی: دنبال این نیستیم که چه تیمی قهرمان شود، سازمان بازنشستگی از میدان فاطمی به خیابان سئول نقل مکان کرده!

به گزارش مجله عینک آفتابی، مالک باشگاه تراکتور گفت: ما فقط خواهان این هستیم که پروتکل های فیفا رعایت شود، در این صورت ما حرف دیگری نداریم و در خدمت تان هستیم.

زنوزی: دنبال این نیستیم که چه تیمی قهرمان شود، سازمان بازنشستگی از میدان فاطمی به خیابان سئول نقل مکان کرده!

به گزارش گروه ورزشی مجله عینک آفتابی، محمدرضا زنوزی مطلق در گفت وگوی تلفنی با رادیو ورزش، ضمن تسلیت فرا رسیدن سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، اظهار کرد: من هوادار دو تیم تراکتور و ماشین سازی هستم و به عنوان هوادار این دو تیم صحبت می کنم، این دو تیم تحت مالکیت شرکت های تابعه گروه سرمایه گذاری خود هستند، البته هواداران تراکتور و ماشین سازی مالکان تیم های خود هستند و من دست تک تک شان را می بوسم.

وی در خصوص بیانیه چهار باشگاه خصوصی فوتبال ایران، بیان نمود: بیانیه ای صادر کرده و دیدگاه های مدیران چهار باشگاه خصوصی را به مردم و مسئولان اعلام کرده ایم، مثل اینکه گوش شنوایی وجود ندارد. دیدگاه ما همان مواردی است که در بیانیه نوشته شده است.

زنوزی با تاکید بر اینکه پروتکل های فیفا و سازمان بهداشت جهانی باید رعایت گردد، بیان نمود: با شرایط موجود، به این زودی ها این پروتکل در باشگاه ها، زمین های فوتبال و سایر اماکن درگیر اجرا نمی گردد. بنده سخنان آقای نکونام را هم گوش دادم، دیدگاه های بسیار خوبی داشتند و حرف مان یکی است. بعضی تیم ها مثل چهار باشگاه خصوصی حرفشان را می زنند، ولی بعضی دیگر از باشگاه ها، به دلیل وابستگی مدیران و مربیانشان به دولت، نمی توانند حرفشان را بزنند.

محمدرضا زنوزی مطلق با بیان اینکه مسؤولان فدراسیون در مواقع نیاز، پشت فیفا قایم می شوند و گاهی هم منافع ملی را عَلَم می کنند، گفت: چنین کاری که ممکن نیست، یا باید وابسته به فیفا و اصول و سیاست های آن باشید و یا نباشید! اساسنامه ها را هم همین طوری ارسال کرده اند که برگشته است. حرف مان این است که پروتکل های فیفا را رعایت کنید ما در خدمت شما هستیم و چیز اضافی نمی خواهیم.

وی در ادامه اضافه کرد: هیچ کدام از اعضای مجمع در جریان اصلاح اساسنامه نبودند که ضرورت داشت از اعضای مجمع تأئیدیه می گرفتند و یا نظرات باشگاه ها را جلب می کردند. شما کننده باشگاه ها هستید، ما برده شما نیستیم که هر کاری دلتان می خواهد انجام دهید.

زنوزی در ادامه اظهاراتش گفت: گویا سازمان بازنشستگی از میدان فاطمی به خیابان سئول نقل مکان کرده! هر کسی که می رود، با نام مشاور باز می گردد، فوتبال ملک شخصی شما نیست، توان شما در این حد بود که فوتبال را به این سطح رسانده اید، اگر نمی توانید، جای خود را به جوانان بدهید تا فوتبال را اداره کنند. مگر قانون منع به کارگیری بازنشستگان وجود ندارد؟ هر کس که می رود از درب پشتی به عنوان مشاور برمی گردد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا شما پیروز به دیدن یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال شده اید؟ اظهار کرد: آقایان از روز گذشته دنبال ما افتاده اند. بنده قبل از دیروز، چند بار به آقای بهاروند زنگ زدم که جواب نداد. ما که مسئولان را ندیدیم، زمان تصمیم گیری، باید باشگاه ها را دور هم جمع می کردند.

زنوزی یادآور شد: من هم با پیشنهاد آقای نکونام موافق هستم، به جای اینکه اکنون 9 بازی انجام داده و سپس برای شروع لیگ بعدی دو ماه استراحت کنیم، 39 بازی را یکجا برگزار کنیم. چرا که در حال حاضر تیم های تبریزی و نساجی می توانند با پرواز چارتر به شهرهای دیگر بروند، آیا سایر تیم ها هم می توانند با این شرایط سفر کنند؟ چه تضمینی وجود دارد که تیم رقیب پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده است؟ حرفم این است که تیم های شهرستانی در دسته های پایین تر در دورترین نقطه ایران هم هموطن ما هستند، شاید قیمت بازیکنان باهم متفاوت باشد، ولی جان تمامی انسان ها یکسان است؛ متاسفانه آقایان همه چیز را به سخره گرفته اند.

وی با تأکید بر اینکه خواسته ما رعایت صحیح پروتکل ها است، گفت: دنبال این نیستیم که قهرمان چه تیمی گردد، مسأله ما قهرمانی و جام فلزی نیست. من به تمامی هواداران فوتبال احترام قائلم، ولی هواداران بدانند که این شکل مدیریت در فوتبال، به ضرر دو تیم تهرانی خواهد بود. اگر ما می خواهیم صنعت فوتبال را ایجاد کنیم، راه و روش آن چنین نیست.

زنوزی در خصوص اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال، گفت: آقایان اساسنامه را بر مبنای حضور خود در فوتبال و بهره برداری خودشان می نویسند؛ این درحالی ست که اساسنامه باید برای فوتبال کشورمان نوشته گردد، من همیشه خیلی رک و بی تعارف حرف میزنم، با هر مصاحبه من، یکسری از رسانه ها علیه من می نویسند که با این کار مسئله ای ندارم؛ چرا که نمی توانم در مقابل بعضی اتفاقات که به ضرر فوتبال ملی است، سکوت کنم.

مالک باشگاه تراکتور اضافه کرد: خطاب به کسانی که به من هجمه می آورند، می گویم که کدام یکی از شما، بیشتر از بنده برای فوتبال ملی خدمت کرده اید؟ هیچ کس نمی تواند من را به این موضوع متهم کند که حرف هایم را به خاطر منافع تراکتور و ماشین سازی می زنم، من به خاطر فوتبال کشور و تیم های شهرستانی این حرف ها را می زنم، نمی گردد که زمان حرف زدن، عده ای همیشه محکوم کنند! طی گفت وگوی قبلی، بنده راجع به درآمد کشورهای مختلف در زمینه حق پخش تلویزیونی، اشتباه لفظی داشتم که همه هجمه آوردند، رقم اشتباه بود، ولی چنین درآمدهایی وجود دارد. چهار باشگاه در کشورمان برای فوتبال هزینه می کنند و بقیه از فوتبال می خورند! بیش از 80 میلیون نفر در پول هایی که برای سایر تیم ها هزینه می گردد، سهیم هستند.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر تا به امروز برای تراکتور هزینه کرده اید؟ گفت: دقیقاً رقمی که هزینه کرده ام را به یاد ندارم، البته قراردادهای ما شفاف بوده و به خاطر خصوصی بودن، قرار نیست به کسی هم جواب پس بدهیم، تا به امروز حدود 110 میلیارد تومان هزینه کرده ایم، البته یکسری ایرادات در قراردادهای بازیکنان داشتیم، گاهاً متضرر هم شده ایم شاید کلاه هم سرمان رفته است؛ ولی با این حال بشر جایزالخطاست. تا به امروز درآمدی هم نداشته ایم ، البته یکی از برنامه های اقتصادی مان را از طریق طراحی و اجرای یک اپلیکیشن پیگیری می کنیم

زنوزی با بیان اینکه شرکت هایی در حاشیه فوتبال مصرانه به دنبال برگزاری مسابقات هستند، اظهار کرد: این شرکت ها با لابی و فشار رسانه ای به دنبال برگزاری مسابقات هستند؛ چرا که مسابقات برای آنان سود دارد و برای باشگاه ها هیچ منفعتی ندارد. این شرکت ها که در حاشیه فوتبال هستند، بیشتر از باشگاه ها درآمد کسب می کنند.

وی با اعلام آمادگی برای واگذاری امتیاز باشگاه ماشین سازی تبریز، گفت: بدون هیچ چشم داشتی امتیاز این باشگاه به متقاضیان واگذار کرده و کمک هم می کنم، هر کس بیاید، بنده با مدیرعامل کارخانه ماشین سازی هم برای واگذاری باشگاه کارخانه، صحبت کرده ام ولی آمادگی نداشتند.

زنوزی در پایان خواستار تدوین برنامه ای برای فوتبال کشورمان شد و اضافه کرد: البته دوستان این کاره نیستند و تا به امروز هر خدمتی که کرده اند، دستشان درد نکند، بعد از این در خانه هایشان بنشینند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "زنوزی: دنبال این نیستیم که چه تیمی قهرمان شود، سازمان بازنشستگی از میدان فاطمی به خیابان سئول نقل مکان کرده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنوزی: دنبال این نیستیم که چه تیمی قهرمان شود، سازمان بازنشستگی از میدان فاطمی به خیابان سئول نقل مکان کرده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید