میراسماعیلی: سیگنال های دریافتی از دادگاه CAS خوب نیست و فراتر از ورزش است، شهادت سه ایرانی علیه ما جای تاسف دارد

به گزارش مجله عینک آفتابی، رئیس فدراسیون جودو گفت: سیگنال های به دست ما رسیده است که خوب نیست و این سیگنال ها فراتر از ورزش است.

میراسماعیلی: سیگنال های دریافتی از دادگاه CAS خوب نیست و فراتر از ورزش است، شهادت سه ایرانی علیه ما جای تاسف دارد

آرش میراسماعیلی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مجله عینک آفتابی، در مورد برگزاری جلسه با کادرفنی تیم های ملی جودو گفت: با انتشار ویروس کرونا در اسفندماه سال گذشته و تداوم فرایند بیماری در فروردین و اردیبهشت ماه امسال، مطابق دستور العمل ستاد مبارزه با کرونا تمرینات تیم های ملی را تعطیل کردیم. در جلسه با کادرفنی نیز در مورد برنامه های آینده و شروع تمرینات صحبت کردیم و قرار شد اگر اتفاق خاص دیگری نیفتاد در تیرماه امسال اردوهای خود را شروع کنیم.

وی توضیح داد: خروجی خوب دیگر جلسه با کادرفنی تیم ملی این بود که قرار شد در تمامی رده های سنی با هماهنگی استان ها شاهد ارتباط کادرفنی با سرمربیان استانی باشیم. بر همین اساس قرار شد هیئت های استانی سرمربی تیم های رده های سنی خود را معرفی نمایند تا قبل از مسابقات قهرمانی کشور و در طول امسال برای آنها دوره های فنی، تغذیه و روانشناسی را برگزار و شاهد ارتباط مداوم آنها با مربی تیم ملی در رده سنی مربوط به خود باشند. این اتفاق می تواند الگوی خوبی در تمام رشته ها باشد.

رئیس فدراسیون جودو در مورد مشخص شدن سرنوشت لیگ های جودو مطرح نمود: با برگزاری جلسه با مسئولان سازمان لیگ دو هفته به آنها برای تصمیم گیری در مورد لیگ زمان دادیم. با توجه به اینکه برگزاری ادامه مسابقات تا تیرماه امکان پذیر نیست و اگر بخواهیم از تیرماه نیز مسابقات را برگزار کنیم باید زمانی را به تیم ها و بازیکنان برای آماده سازی بدهیم، قطعا مسابقات به شش ماه دوم سال کشیده خواهد شد. بر همین اساس دو پیشنهاد به سازمان لیگ دادیم که با سرپرستان تیم ها مطرح و در مورد آن نظرسنجی نمایند.

میراسماعیلی گفت: پیشنهاد اول ما این بود که با همان نتایج هفته نخست، مسابقات را به اتمام برسانیم و قهرمان را معرفی کنیم و جوایز و مدال ها را اهدا کنیم. پیشنهاد دوم ما این بود که ادامه لیگ را در شش ماه دوم سال برگزار کنیم و به نوعی لیگ را دو ساله کنیم و فصل 98-99 با همین تیم ها ادامه پیدا کند. قرار است هفته آینده و پس از نظر سنجی سازمان لیگ با سرپرستان تیم ها یکی از این تصمیمات را اتخاذ کنیم.

وی در مورد شرایط پفراینده جودو ایران در دادگاه CAS گفت: تا دو، سه روز گذشته موضوع پفراینده به نظر من موضوع ورزشی بود، اما در چند روز گذشته با توجه به لوایحی که دست ما رسیده است به نظر می رسد موضوع فراتر از ورزش رفته است و وکلای فدراسیون جهانی اهداف دیگری را دنبال می نمایند. سیگنال های به دست ما رسیده است که خوب نیست و این سیگنال ها فراتر از جودو است. در این لوایح به مسائل سیاسی و اتفاقات داخل کشور اشاره شده است که مشخص می نماید وکلای فدراسیون جهانی به دنبال مسائل دیگر هستند.

رئیس فدراسیون جهانی توضیح داد: این اتفاقات نگرانی برای ضربه زدن به ورزش نه فقط جودو را افزایش داده است. مصاحبه چند ماه قبل باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک مبنی بر اینکه منتظر نتیجه دادگاه CAS است نیز نگرانی ها را بیشتر نموده است. هر چند که وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته المپیک رایزنی خوبی را داشتند. امیدوارم دستگاه دیپلماسی سیاسی و ورزشی کشور به یاری ما بیاید. در حال حاضر دست تنها هستیم، هر چند که هر چند روز یک بار با علی نژاد و صالحی امیری صحبت می کنم و قرار شد در جلسه ای خدمت سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان برسم.

میراسماعیلی گفت: متاسفانه در این پفراینده فدراسیون جهانی سه شاهد ایرانی که سعید ملایی، محمد منصوری و وحید سرلک هستند را معرفی نموده است که شهادت آنها علیه ایران جای تاسف دارد. موضوع شکایت ما کاملا ورزشی و در مورد ادعاهای کذب سعید ملایی است، اما وکلای فدراسیون جهانی موضوع را به سمت سیاسی شدن پیش می برند. امیدوارم شرایطی فراهم گردد که از حقانیت جودو و ورزش ایران دفاع کنیم. واقعا تامین مالی هزینه دادگاه CAS و شرایط آن سخت است و باید دیپلماسی کشور دخالت مستقیم کند تا از حقانیت دفاع کنیم. البته در این مدت رایزنی هایی با فدراسیون جهانی داشتیم تا با تعامل با آنها شرایط را تعدیل و به فرایند گذشته بازگردانیم.

وی در پاسخ به این سوال که فدراسیون جودو مانند بعضی فدراسیون های دیگر در روزهای کرونا تعدیل نیرو در مجموعه خود نداشته است، گفت: خدا را شکر یک نفر نیز تعدیل نیرو نداشتیم و حتی بر اساس بخشنامه جدید وزارت کار افزایش حقوق نیز داشتیم.در شرایط فعلی از لحاظ اخلاقی درست نیست که بخواهیم تعدیل نیرو داشته باشیم. حتی حقوق بچه های تیم ملی که از سال گذشته پرداخت آن شروع شده بود در این مدت نیز ادامه داشت. حقوق هر 7 ملی پوش نوجوانان و جوانان تیم ملی در مسابقات آسیایی و همچنین محمد محمدی بریمانلو مرتبا در این مدت به صورت ماهیانه پرداخت شده است. از طرفی سال گذشته بدهکاری به مربیانی به تیم ملی داشتیم که 95 درصد آن را تسویه کردیم و تنها حقوق یک ماه چند مربی باقی مانده است.حق الزحمه داوران نیز 90 درصد پرداخت شده است.

رئیس فدراسیون جودو در مورد بدهی ها و بودجه فدراسیون تاکید نمود: خدا را شکر در حال حاضر بدهی خاصی که باعث نگرانی باشد، نداریم و تنها مبلغ یک میلیارد ریال بدهکار هستیم که توان پرداخت آن را داریم. سال گذشته با وجود تمام مسائل و دریافت تنها 65 درصد بودجه از وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون جودو کم نداشت. از کمیته المپیک 100 درصد بودجه خود را دریافت کردیم که جای تشکر دارد، اما به خاطر مسائل مالی از وزارت 65 درصد بودجه خود را دریافت کردیم. امیدوارم در امسال شرایط پرداخت برای همه عادلانه باشد، چرا که روی این موضوع حساب کردیم.

وی اضافه کرد: در بدو ورود به فدراسیون یک بدهی یک میلیارد و هفتصد میلیون تومانی به اداره مالیات و یک بدهی دو میلیارد و سیصد میلیون تومانی به شرکت تجهیز روی دست ما بود که خدا را شکر آنها را مشخص تکلیف کردیم. یک میلیارد و سیصد میلیون تومان به شرکت تجهیز پرداخت و قرار شد بخشی را نیز وزارت ورزش و جوانان یاری کند. در مورد مالیات نیز جدا از بخشی که بخشیده شد، سعی کردیم الباقی آن را پرداخت کنیم. از لحاظ مالی با وجود تمام این مسائل و حتی چند سفر سنگین مشکل خاصی نداشتیم و منابع تامین شد. دادگاه CAS نیز هزینه سنگینی روی دست ما می گذارد و شرایط دادگاه، پفراینده و حضور شهود نیازمند هزینه سنگینی است که به امید خدا با یاری وزارت ورزش و کمیته المپیک بتوانیم آن را نیز تامین کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "میراسماعیلی: سیگنال های دریافتی از دادگاه CAS خوب نیست و فراتر از ورزش است، شهادت سه ایرانی علیه ما جای تاسف دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میراسماعیلی: سیگنال های دریافتی از دادگاه CAS خوب نیست و فراتر از ورزش است، شهادت سه ایرانی علیه ما جای تاسف دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید