راه چاره جدید دانشمندان برای یاری به مبتلایان HIV

به گزارش مجله عینک آفتابی، مبتلایان به HIV در آینده نه چندان دور به جای مصرف روزانه دارو های فوق العاده گران قیمت می توانند با فناوری های پیشرفته و ارزان مراحل درمانی را طی می نمایند.

راه چاره جدید دانشمندان برای یاری به مبتلایان HIV

به گزارش گروه رسانه های مجله عینک آفتابی، کارشناسان دانشگاه لیورپول انگلستان و کوئن بلفاست ایرلند شمالی مبلغی افزون بر 1، 1 میلیون یورو از سوی موسسه تحقیقات مهندسی و علوم فیزیک (ESPRC) برای توسعه نوعی سوزن های میکرو دریافت نموده اند که با استفاده از آنها نسل جدیدی از دارو برای کنترل بیماری HIV در مبتلایان فراوری گردد .

ویروس نقص سیستم ایمنی بدن یا همان HIV سیستم ایمنی بدن را هدف می گیرد؛ اگر این بیماری درمان نگردد به تدریج با پیشرفت آن سبب ناتوانی سیستم ایمنی در مبارزه با عفونت و انواع بیماری ها می گردد تا پایان فرد به سندرم نقص ایمنی اکتسابی یا ایدز دچار گردد .

ویروس HIV از راه های مختلف می تواند از فرد آلوده به دیگران سرایت کند و سبب ابتلای آنها به این ویروس مرگبار گردد .

بنا بر آمار های جهانی تا سال 2017 حدود 36، 9 میلیون نفر در سراسر جهان به HIV مبتلا شده اند و به همین دلیل ساخت دارو و راه چاره های جدید برای پیشگیری، کنترل و درمان این بیماری خطرناک اهمیت فراوان دارد .

دانشمندان دانشگاه لیورپول اکنون به توسعه و ساخت نوعی داروی جدید پرداخته اند که با استفاده از برچسب پوستی a trans dermal batch به بدن متصل می گردد و دارو با استفاده از صد ها سوزن سایز میکرو که روی برچسب پوستی وجود دارد، وارد بدن می گردد .

پس از انتقال دارو به بدن، سوزن های سایز میکرو حل می شوند و به نوعی دارو به ابعاد نانو ذرات تبدیل می شوند تا برای پیشگیری و کنترل بیماری HIV مورد استفاده قرار گیرند .

امروزه بیماران مبتلا به HIV برای کنترل بیماری خود باید روزانه یک داروی ویژه مصرف نمایند که هزینه بسیار بالایی دارد و مواردی، چون هزینه بالا یا فراموش کردن زمان مصرف دارو می تواند از اثربخشی آن بکاهد به همین دلیل دانشمندان در نظر دارند با استفاده از برچسب پوستی، دارویی ارزان، در دسترس و با اثربخشی بسیار قوی فراوری نمایند .

مطالعه روی ساخت دارو های نانوپزشکی برای مقابله و درمان انواع بیماری ها در دانشگاه لیورپول از سال 2009 آغاز شده است و محققان امیدوار هستند راه چاره های جدیدی برای یاری به درمان بیماری HIV و افزایش طول عمر و امید به زندگی مبتلایان بیابند .

منبع:باشگاه مجله عینک آفتابی

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "راه چاره جدید دانشمندان برای یاری به مبتلایان HIV" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه چاره جدید دانشمندان برای یاری به مبتلایان HIV"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید