دولت هادی درگیری ها در عدن را کودتا دانست

به گزارش مجله عینک آفتابی، فارس نوشت: وزارت خارجه وابسته به دولت مستعفی منصور هادی در صفحه توئیتر خود حوادث و درگیری های شهر عدن را کودتای شورای انتقالی علیه این دولت خواند.

دولت هادی درگیری ها در عدن را کودتا دانست

به نوشته پایگاه خبری شبکه العربیه، این حساب کاربری به نقل از محمد الحضرمی وزیر خارجه دولت منصور هادی مدعی شد که مؤسسات یمن بدون دولت قانونی یمن شأنیت قانونی ندارند.

خبرگزاری رویترز نیز نوشته است که شبه نظامیان وابسته به شورای انتقالی جنوب، تمامی مراکز نظامی دولت منصور مستعفی هادی را به کنترل خود در آورده اند. کاخ معاشیق به عنوان مقر دولت مستعفی نیز به کنترل این نیروها در آمده است.

منابع رسانه ای یمن نیز اعلام کردند که احمد المیسری، وزیر کشور دولت منصور هادی، از شهر عدن، پایتخت دولت مذکور فرار کرده است. هشت خودروی زرهی متعلق به نیروهای ائتلاف سعودی، المیسری را صبح امروز از منزل خود در شهر عدن به مقر دولت منصور هادی در شهر البریقه منتقل کرده اند.

درگیری های مسلحانه در شهر عدن، از چهار روز پیش و بعد از آن آغاز شد که هانی بن بریک نایب رئیس شورای انتقالی جنوب از نیروهای تحت امر خود خواست به سمت کاخ معاشیق که بعد از سیطره بر آن به الیمامه تغییر نام یافت، حرکت کرده و آن را تحت سیطره خود در آوردند.

تا کنون بسیاری از رسانه ها و مقامات وابسته به دولت منصور هادی از جمله احمد المیسری، وزیر کشور و محمد الحمیری وزیر مشاور در امور مجلس، امارات را اصلی ترین حامی شبه نظامیان شورای انتقالی دانسته اند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "دولت هادی درگیری ها در عدن را کودتا دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت هادی درگیری ها در عدن را کودتا دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید