دولت وفاق لیبی:نیروهای حفتر خانواده هایی را در جنوب طرابلس قتل عام نموده است

به گزارش مجله عینک آفتابی، دولت وفاق ملی لیبی نیروهای تشکیلات موسوم به ارتش ملی لیبی را به قتل عام خانواده هایی در جنوب طرابلس متهم کرد و از سازمان ملل خواست در این باره تحقیق کند.

دولت وفاق لیبی:نیروهای حفتر خانواده هایی را در جنوب طرابلس قتل عام نموده است

به گزارش گروه بین الملل مجله عینک آفتابی، دولت وفاق ملی لیبی در طرابلس پس از کشف گورهای جمعی در مناطق جنوب طرابلس، تشکیلات موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر را به ارتکاب کشتار جمعی متهم کرد.

بر اساس گزارش شبکه الجزیره، دولت وفاق ملی لیبی در بیانیه ای گفت: شبه نظامیان، خانواده هایی را در ترهونه و قصر بن غشیر کاملا قتل عام می کردند و اجسادشان را در چاه های آب می انداختند.

در این بیانیه آمده است: صدها نفر در گورهای جمعی ناشناسی دفن شدند یا همچنان از جمله مفقودین هستند. ما منتظریم تا جامعه بین المللی همه کسانی را که در این جنایات شریک هستند محکوم کند و یک تحقیق از سوی سازمان ملل درباره آن صورت گیرد.

چند ساعت قبل سازمان ملل درباره شناسایی گورهای جمعی در جنوب طرابلس ابراز نگرانی کرد.

در روزهای اخیر، نیروهای دولت وفاق ملی لیبی، یازده گور جمعی در ترهونه یافته اند. این شهر به عنوان مرکز عملیات و تأمین شبه نظامیان حفتر مورد استفاده قرار می گرفت که هفته پیش به کنترل نیروهای دولت لیبی درآمد و گفته می گردد که نیروهای حفتر، مرتکب جنایات متعددی علیه ساکنان این شهر شده اند.

به دنبال سرنگونی معمر قذافی در سال 2011، دولت جدید لیبی تحت توافقی سیاسی به رهبری سازمان ملل در سال 2015 تشکیل شد. از آوریل سال 2019 نیروهای تحت فرماندهی خلیفه حفتر با این دولت که ترکیه با آن اعلام همبستگی نموده، در جنگ قدرت هستند.

به رغم اینکه دولت وفاق لیبی به ریاست فایز السراج مورد حمایت اروپا، آمریکا و سازمان ملل است، ولی مصر، عربستان سعودی، امارات و یونان، از دولت موازی مستقر در بنغازی حمایت سیاسی و نظامی می نمایند.

ژنرال حفتر از 15 فروردین سال 1398 با چراغ سبز عربستان سعودی و حمایت سیاسی و تسلیحاتی این کشور و کشورهای عربی مصر و امارات درصد تصرف شهر طرابلس (پایتخت رسمی لیبی و محل استقرار دولت سراج) برآمد ولی با ورود نظامی ترکیه و حمایت های قطر این حملات بی نتیجه ماند و طی چند ماه گذشته نیروهای حفتر متحمل شکست های سنگینی شده اند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دولت وفاق لیبی:نیروهای حفتر خانواده هایی را در جنوب طرابلس قتل عام نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت وفاق لیبی:نیروهای حفتر خانواده هایی را در جنوب طرابلس قتل عام نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید