جزئیات ارایه خدمات بیمه ای درمان به ایرانیان متولد خارج از کشور

به گزارش مجله عینک آفتابی، مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت، به تشریح چگونگی استفاده از خدمات بیمه سلامت برای بچه هایی که خارج از کشور متولد می شوند، پرداخت.

جزئیات ارایه خدمات بیمه ای درمان به ایرانیان متولد خارج از کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بیمه سلامت، داوود حاج قاسمعلی مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران درباره چگونگی استفاده از خدمات بیمه سلامت برای بچه هایی که خارج از کشور متولد می شوند، گفت: اگر فردی در خارج از کشور متولد شده و بر اساس قانون ایرانی محسوب گردد، در صورتی که پدر یا مادر کارمند بوده و فرزند تحت پوشش والدین باشد، کودک بیمه شده تلقی شده و می تواند از خدمات بیمه ای استفاده کند.

وی اضافه کرد: ارایه خدمات به بیماران دچار مسائل روانی همانند سایر بیماران است، این افراد می توانند تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار گرفته و از دفترچه بیمه این سازمان استفاده نمایند؛ بنابراین ضوابط ارایه خدمات برای بیماران روانی نیز به مانند بیماران دیگر اجرا می گردد.

وی اضافه کرد: بیمه سلامت تنها برای بیماری افراد دچار مسائل روانی خدمات ارایه می نماید، لذا نگهداری از این افراد درمراکز بهداشتی و درمانی ضوابطی دارد که باید به آن توجه کرد؛ اما طریق تحت پوشش قرار دادن بیماران روانی با بیماران دیگر هیچ تفاوتی ندارد، بدون شک ضوابط درارایه خدمات به بیماران روانی همانند سایرین است.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت تاکید نمود: بیماران روانی که از سن قانونی گذشته اما بر اساس نظر کمیسیون های تخصصی مهجور شناخته شوند، می توانند خارج از سن قانونی هم تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.

حاج قاسمعلی در مورد شرایط استفاده از خدمات بیمه سلامت برای بچه هایی که خارج از کشور متولد می شوند، گفت: اگر فردی در خارج از کشور متولد شده و بر اساس قانون ایرانی محسوب گردد، در صورتی که پدر یا مادر کارمند بوده و فرزند تحت پوشش والدین باشد، کودک بیمه شده تلقی شده و می تواند از خدمات استفاده کند. بنابراین هیچ محدودیتی در تحت پوشش قرار دادن متولدین خارج از کشور وجود ندارد.

منبع: همشهری آنلاین

به "جزئیات ارایه خدمات بیمه ای درمان به ایرانیان متولد خارج از کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات ارایه خدمات بیمه ای درمان به ایرانیان متولد خارج از کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید