تناقض و سردرگمی در فدراسیون فوتبال، سرمربی بعدی تیم ملی مخلوطی از ایرانی و خارجی!

به گزارش مجله عینک آفتابی، پس از تأکید هیئت رئیسه به انتخاب سرمربی ایرانی برای تیم ملی، صحبت های متعددی شنیده شده از اینکه گزینه خارجی هم در برنامه فدراسیون قرار گرفته است.

تناقض و سردرگمی در فدراسیون فوتبال، سرمربی بعدی تیم ملی مخلوطی از ایرانی و خارجی!

آنچه از اظهارات متناقض در فدراسیون فوتبال می توان برداشت کرد، این است که هیچ برنامه و سیاستی در انتخاب سرمربی تیم ملی وجود ندارد.

به گزارش تسنیم، سرمربی آینده تیم ملی قطعاً ایرانی است.، برای تیم ملی هم گزینه ایرانی داریم و هم گزینه خارجی.، این بخشی از اظهارات متناقض در فدراسیون فوتبال است که البته این تناقض از سوی یک نفر نیست و اظهارات یک مجموعه که ناهماهنگی در آن موج می زند با هم تناقض دارند، و این امر روز به روز شرایط را نگران کننده تر می کند.

پس از جلسه 18 دی ماه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، محمود اسلامیان عضو هیئت رئیسه درباره انتخاب سرمربی تیم ملی با گفتن این جمله که مربیان خارجی درک لازم را از امنیت کشور ما ندارند، تأکید کرد: در شرایطی قرار گرفتیم که به صلاح کشور است تا سرمربی تیم ملی داخلی باشد. مربیان بسیار خوبی در ایران داریم. به احتمال خیلی زیاد سرمربی آینده تیم ملی داخلی خواهد بود که آقای بهاروند مسئولیت انتخاب آن را خواهند داشت. ظرف مدت مناسب سرمربی تیم ملی معرفی خواهد شد. اسلامیان در پاسخ به این سؤال که آیا سرمربی تیم ملی علی دایی خواهد بود یا نه؟ گفت: من نامی از مربی ای نمی برم، همین که می گویم گزینه داخلی است از من بپذیرید.

وعده ها در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی داده شده و در موعد مقرر، انتخابی صورت نگرفته است. بگذریم از بدقولی ها و وعده های عملی نشده، اما هنوز مشخص نیست که سرمربی تیم ملی با چه سیاستی و بر چه مبنایی انتخاب خواهد شد. پس از تأکید هیئت رئیسه به انتخاب سرمربی ایرانی برای تیم ملی، صحبت های متعددی شنیده شده از اینکه گزینه خارجی هم در برنامه فدراسیون قرار گرفته است.

حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال پس از عملی نشدن وعده ها برای انتخاب سرمربی تیم ملی در موعد مشخص شده، دوشنبه شب هفته گذشته گفت که سرمربی تیم ملی تا پنج روز آینده انتخاب و اعلام خواهد شد و تأکید کرد قول او، قول است، با این حال بخشی از صحبت او مورد توجه بود که گفت علاوه بر دو گزینه داخلی (علی دایی و امیر قلعه نویی) فدراسیون فوتبال یک گزینه خارجی هم مدنظر دارد. اظهارات بهاروند یا به معنای تکذیب صحبت های اعضای هیئت رئیسه است یا باید آن را زیر پا گذاشتن تصمیم هیئت رئیسه دانست، هرچه هست، تناقض در فدراسیون فوتبال انتها ندارد.

روز گذشته، با انتها یافتن مهلت پنج روزه بهاروند برای انتخاب سرمربی تیم ملی محمود شیعی، عضو هیئت رئیسه فدراسیون تأکید کرد که سرمربی تیم ملی قطعاً ایرانی خواهد بود و انتخاب گزینه خارجی منتفی است، با این حال گویا تکذیب صحبت های فدراسیون از سوی خودشان تبدیل به یک اپیدمی شده که ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال امروز در گفت وگوی دیگری اعلام کرده، هم گزینه داخلی مدنظر فدراسیون قرار گرفته است و هم گزینه خارجی. تناقض پشت تناقض، تکذیب پشت تکذیب و این یعنی بلاتکلیفی محض، یعنی سردرگمی و سرگیجه برای انتخاب سرمربی تیم ملی و تمام اینها یعنی آسیب به فوتبال ملی.

وقتی هنوز در فدراسیون مشخص نیست که سرمربی تیم ملی بر چه اساس و بر چه مبنایی انتخاب خواهد شد، وقتی هنوز سیاست انتخاب مربی داخلی یا خارجی مشخص نشده یا به تثبیت نرسیده، وقتی نمی دانیم تیم ملی به کدام مربی با چه مشخصاتی نیاز دارد، نباید به آینده تیم ملی و فدراسیون پر از تناقض امیدوار بود، یعنی اگر بخواهیم هم، امید یک واژه واهی است. شاید هم قرار است سرمربی بعدی تیم ملی مخلوطی از یک مربی ایرانی و یک مربی خارجی باشد که اگرچه چنین چیزی ممکن نیست اما در فوتبال ایران هر چیزی امکان پذیر است!

منبع: عصر ایران

به "تناقض و سردرگمی در فدراسیون فوتبال، سرمربی بعدی تیم ملی مخلوطی از ایرانی و خارجی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تناقض و سردرگمی در فدراسیون فوتبال، سرمربی بعدی تیم ملی مخلوطی از ایرانی و خارجی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید