تظاهرات دانشجویان فرانسوی به بی تفاوتی دولت این کشور

به گزارش مجله عینک آفتابی، دانشجویان فرانسوی در پی خودسوزی دانشجویی در شهر لیون در مرکز فرانسه و بی تفاوتی دولت امانوئل مکرون دست به تظاهرات زدند.

تظاهرات دانشجویان فرانسوی به بی تفاوتی دولت این کشور

به گزارش ، در پی خودسوزی یک دانشجو در شهر لیون فرانسه و بی تفاوتی دولت امانوئل مکرون، خشم دانشجویان فرانسوی برانگیخته شده و دست به تظاهرات زدند.

در پی خودسوزی دانشجویی در شهر لیون در مرکز فرانسه، اتحادیه همبستگی دانشجویان در این کشور برای برگزاری تجمعاتی در روز سه شنبه مقابل مراکز منطقه ای آثار علمی و دانشگاهی (Crous) - موسسه دولتی که مسئولیت امور دانشجویی و یاری به دانشجویان را بر عهده دارد- فراخوان داده بود.

در شهر لیون در شمال فرانسه، عصر روز سه شنبه، فرانسوا اولاند رئیس جمهور سابق این کشور قرار بود درباره بحران دموکراسی سخنرانی کند که با ورود 300 تا 400 تن از دانشجویان به دانشکده حقوق، این مراسم لغو شد.

شب گذشته همچنین تعدادی از دانشجویان که در مقابل وزارت آموزش عالی در پاریس تجمع نموده بودند، توانستند با شکستن نرده ها وارد محوطه وزارتخانه شوند و خساراتی برجا بگذارند که البته با دخالت پلیس، دانشجویان معترض، متفرق و تعدادی نیز بازداشت شدند.

مرد جوانی که در لیون فرانسه اقدام به خودسوزی کرد و به شدت مجروح شد، نامه ای خطاب به نزدیکان خود نوشته است که در آن، دلیل اقدام خود را شرح داد.

مسائل اقتصادی و تردید هایی که شخصیت های سیاسی مانند امانوئل مکرون و همچنین اتحادیه اروپا به وجود آورده اند از جمله دلایل خودسوزی این مرد جوان است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تظاهرات دانشجویان فرانسوی به بی تفاوتی دولت این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات دانشجویان فرانسوی به بی تفاوتی دولت این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید