ترامپ به دنبال تروریست معرفی کردن معترضان در آمریکاست

به گزارش مجله عینک آفتابی، رئیس جمهور آمریکا در توییتی از سرکوب معترضان به قتل یک شهروند سیاه پوست این کشور توسط نیروهای گارد ملی تشکر کرد و از تلاش برای تروریست معرفی کردن گروهای از متعرضان خبر داد.

ترامپ به دنبال تروریست معرفی کردن معترضان در آمریکاست

به گزارش گروه بین الملل مجله عینک آفتابی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در رشته توییت هایی که یکشنبه شب به وقت تهران منتشر کرد از گارد ملی این کشور بابت سرکوب معترضان به قتل شهروند سیاه پوست این کشور از سوی یک مامور پلیس تشکر کرد

دونالد ترامپ در این توییت نوشت: به خاطر کار بزرگی که بلا فاصله پس از ورود به مینا پولیس، مینه سوتا در شب گذشته انجام دادید، تبریک می گویم. آنتیفا (جنبش چپ مستقل ضد نژاد پرستی) که آنارشیست ها را رهبری می کرد به سرعت جمع کردند. اگر این کار توسط شهردار در شب اول درگیری انجام می شد، دیگر مسئله ای پیش نمی آمد.

ترامپ در توییت دیگری نوشت: سایر شهرها و ایالتهای دموکرات باید به متفرق کردن آنارشیست های چپگرا در مینیا پولیس در شب گذشته نگاه کنند. گارد ملی کار بزرگی انجام داد و تا دیر نشده باید در ایالت های دیگر این اقدام صورت گیرد.

دونالد ترامپ در توییتی دیگر اضافه کرد که قصد دارد گروه آنتیفا را گروه تروریستی اعلام کند.

رئیس جمهور آمریکا در یک سلسله پیام توئیتری به معترضان در شهر مینیاپولیس هشدار داده بود که علیه آنها از قدرت نامحدود ارتش استفاده خواهد کرد و گفت که 80 درصد اغتشاشگران مینیاپولیس از خارج از این ایالت آمده بودند.

ی در پیامی در توئیتر نوشت: 80 درصد از اغتشاش گران شب گذشته در مینیاپولیس از خارج از این ایالت بوده اند. آنها در حال آسیب رساندن به کسب وکارها (به خصوص کسب وکارهای کوچک آمریکایی آفریقایی ها)، خانه ها و جامعه خوب و سخت کوش مینیاپولیس هستند که خواستار صلح و برابری هستند. (جزئیات بیشتر)

پس از مرگ فجیع مرد سیاه پوست آمریکایی بر اثر خشونت افسر سفیدپوست، شهرهای مختلف آمریکا به صحنه اعتراضات سراسری به این عادت رفتاری پلیس آمریکا علیه اقلیت رنگین پوست این کشور تبدیل شده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ترامپ به دنبال تروریست معرفی کردن معترضان در آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ به دنبال تروریست معرفی کردن معترضان در آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید