تذکر ممبینی به سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال: مقررات جلسات هیئت رئیسه را رعایت کنید

به گزارش مجله عینک آفتابی، هدایت ممبینی، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در نامه ای خطاب به ابراهیم شکوری، به او تذکر داد مقررات برگزاری جلسات هیئت رئیسه را رعایت کند.

تذکر ممبینی به سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال: مقررات جلسات هیئت رئیسه را رعایت کنید

به گزارش خبرنگار ورزشی مجله عینک آفتابی، جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در حالی دوشنبه 19 اسفند ماه برگزار گشت که در این جلسه فقط پنج نفر از اعضا حضور داشتند و با توجه به رعایت نشدن بند یک ماده 36 اساسنامه جلسه یادشده رسمیت نداشت.

طبق بند یک از ماده 36 اساسنامه فدراسیون فوتبال، جلسات هیئت رئیسه با حضور اکثریت دو سوم اعضا رسمیت پیدا می کند. این در حالی است که پس از استعفای علی کفاشیان، مهدی تاج و کنار رفتن محمود شیعی از هیئت رئیسه فقط دو سوم از اعضای هیئت رئیسه باقی مانده اند و با غیبت هر یک از اعضا، جلسات رسمیت پیدا نمی کند. غیبت ممبینی در جلسه هیئت رئیسه روز دوشنبه باعث رقم خوردن این اتفاق شد و جلسه رسمیت پیدا نکرد.

جلسه هیئت رئیسه در حالی بدون رعایت اصول قانونی برگزار گشت که پس از آن محمود اسلامیان درباره برگزاری جلسه هیئت رئیسه مصاحبه انجام داد و سایت رسمی فدراسیون نیز خبر برگزاری آن را مخابره کرد. در حالی که وقتی جلسه رسمیت نداشته، مخابره خبر برگزاری جلسه هم اقدامی عجیب است.

عدم دعوت از محمود شیعی به جلسه هیئت رئیسه به عنوان نماینده مدیران باشگاه ها به صورت قانونی صورت گرفت. به این دلیل که او از مدیرعاملی باشگاه پیکان استعفا کرده است و مشابه این اتفاق در سال 93 در خصوص علیرضا رحیمی نیز رخ داده بود. (لینک مطلب)

اعضای باقیمانده هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال از واهمه اینکه هیئت رئیسه از رسمیت بیفتد و فدراسیون دیگر نتواند به فعالیت خود ادامه دهد، در اقدامی عجیب سعی در بازگرداندن محمود شیعی به عنوان عضو هیئت رئیسه دارند. به همین دلیل روز گذشته پس از مطرح شدن رسمیت نداشتن هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، برای تشکیل جلسه در روز چهارشنبه 21 اسفند ماه (امروز) اقدام جدیدی صورت می گیرد.

جالب است که برخلاف جلسه روز دوشنبه، از محمود شیعی نیز دعوت به عمل می آید که امروز صبح به آکادمی فوتبال بیاید و در جلسه هیئت رئیسه شرکت کند، اقدامی که غیرقانونی بوده و البته محمود شیعی نیز به جلسه هیئت رئیسه نرفته است.

موضوع جالب اینجاست که ممبینی، غایب جلسه روز دوشنبه و عامل از رسمیت افتادن هیئت رئیسه در نامه ای خطاب به ابراهیم شکوری، علت غیبت خود را اعلام و حتی تأکید می کند در جلسه روز چهارشنبه نیز شرکت نخواهد کرد. شکوری از سوی ممبینی تذکر گرفته است که ضوابط و مقررات را برای برگزاری جلسات هیئت رئیسه رعایت کند.

ممبینی با اشاره به شماره نامه ارسال شده برای اعضای هیئت رئیسه در تاریخ 20 اسفند ماه، اشاره کرده است طبق بند 3 از ماده 34 اساسنامه فدراسیون فوتبال، دستور جلسه برای اعضای هیئت رئیسه باید یک هفته پیش از برگزاری جلسه به اعضا ابلاغ شود. ممبینی تأکید می کند با توجه به رعایت نشدن مفاد اساسنامه جلسات روزهای دوشنبه و چهارشنبه (19 و 21 اسفند ماه) وجاهت قانونی ندارد.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال همچنین در خاتمه نامه خود به شکوری به سرپرست دبیرکلی این فدراسیون تذکر داده است که در جهت رعایت ضوابط و مقررات فرایند اجرایی جلسات هیئت رئیسه سعی لازم را داشته باشد.

با توجه به اتفاقات رقم خورده و اقدامات غیرقانونی برای برگزاری جلسه هیئت رئیسه، باید منتظر اقدامات جدیدی از سوی فدراسیون فوتبال باشیم. مسلماً دعوت از محمود شیعی نیز مانند عدم رعایت بند 2 از ماده 34 اساسنامه برای برگزاری جلسات هیئت رئیسه که ممبینی به آن اشاره کرده، غیرقانونی بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تذکر ممبینی به سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال: مقررات جلسات هیئت رئیسه را رعایت کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تذکر ممبینی به سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال: مقررات جلسات هیئت رئیسه را رعایت کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید