بازدید مدیران پایگاه های میراث جهانی از محوطه چغازنبیل و هفت تپه

به گزارش مجله عینک آفتابی، مدیرکل امور پایگاههای میراث جهانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به همراه مدرسان و کارشناسان یونسکو و نیز جمعی از مدیران پایگاه های میراث جهانی، از محوطه چغازنبیل و هفتتپه بازدید کردند.

بازدید مدیران پایگاه های میراث جهانی از محوطه چغازنبیل و هفت تپه

به گزارش مجله عینک آفتابی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، به منظور تشریح ظرفیتهای گردشگری مثلث طلایی میراث جهانی در خوزستان، روز گذشته 18 آبان ماه 98 پایگاه چغازنبیل میزبان نشست نیمروزه آشنایی با ظرفیتهای محور میراث جهانی خوزستان بود.

در این نشست مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل به نمایندگی از دیگر پایگاههای میراث جهانی استان خوزستان با تشریح ظرفیتهای تاریخی، فرهنگی، طبیعی و ناملموس منطقه، به ارائه نقاط قوت و ظرفیت های موجود و اشاره به کمبودهای زیرساختی این محور پرداخت و بار دیگر بر لزوم توجه به این محور به عنوان پیش قراول و محرک توسعه گردشگری استان تأکید کرد.

عاطفه رشنویی اضافه کرد: بدون شک توجه به این محور با ارزش تاریخ طبیعی که در تاریخ بشر نقش پررنگی داشته در کنار تمام ظرفیتهای فرهنگی، طبیعی و صنعتیاش، تأثیر بسیاری در توانمندسازی مالی جوامع محلی این جهت و سایر نقاط استان خواهد داشت که این موضوع مستلزم گامهای راسخ توأم با مطالعات مناسب است.

فرهاد عزیزی مدیرکل امور پایگاههای میراث جهانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در این بازدید با اشاره به اهمیت این پایگاه میراث جهانی گفت: چغازنبیل، محرک توسعه گردشگری خوزستان است.

پس از این نشست، بازدیدهایی از موزه و سایت تاریخی هفتتپه و میراث جهانی چغازنبیل انجام شد.

منبع: میراث آریا

به "بازدید مدیران پایگاه های میراث جهانی از محوطه چغازنبیل و هفت تپه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید مدیران پایگاه های میراث جهانی از محوطه چغازنبیل و هفت تپه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید