اقبالی: انتخاب مجیدی از ابتدا یک اشتباه بزرگ بود، کمیته فنی از جا دیگری دستور می گیرد

به گزارش مجله عینک آفتابی، کارشناس فوتبال ایران با تاکید بر انتخاب اشتباه فدراسیون فوتبال در انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی گفت که دستورها از جای دیگری به کمیته فنی داده می شود.

اقبالی: انتخاب مجیدی از ابتدا یک اشتباه بزرگ بود، کمیته فنی از جا دیگری دستور می گیرد

به گزارش مجله عینک آفتابی, فرهاد مجیدی از سرمربیگری تیم فوتبال امید ایران استعفا کرد و حمید استیلی که پیش از این به عنوان مدیر در کنار این تیم بود، سرمربی شد. این تغییر و تحول با مصاحبه این دو فرد علیه یکدیگر همراه شد و حاشیه های زیادی ایجاد کرد. فرهاد مجیدی مدعی شده که از سوی استیلی و کمیته فنی در امور فنی تیم دخالت می شده و استیلی ضمن تکذیب این ادعا ایرادهایی از وی گرفت.

مسعود اقبالی, مدرس فیفا و کارشناس فوتبال ایران در گفت و گو با خبرنگار مجله عینک آفتابی, درباره حواشی و اتفاقات تیم فوتبال امید, گفت: من صحبت های مجیدی را گوش کردم و به این نتیجه رسیدم که مشکل اصلی ما مدیریت است. وقتی مجیدی را به عنوان سرمربی انتخاب می کنید باید از ابتدا بدانید که او چه ظرفیت و کیفیتی برای این عنوان دارد و آیا برای حضور در راس نیمکت تیم امید توانایی دارد یا خیر. این اشتباه بزرگی بود که از ابتدا انجام شد و مجیدی را برای سرمربیگری انتخاب کردند.

وی ادامه داد: بعد از اشتباه اول, حضور حمید استیلی در کنار او که خود تجربه بالایی در مربیگری دارد اشتباه دوم است. استیلی پرسپولیسی و مجیدی استقلالی است و استیلی مدعی سرمربیگری است و وقتی این فضا ایجاد شود طبیعتاً دخالت هایی صورت هم می گیرد. این دخالت های ناخواسته با مخالفت مجیدی رو به رو شد و این تضاد به درازا کشیده و غیر قابل حل شد و کار به اینجا رسید.

اقبالی شرح داد: کار سنگین بر عهده مجیدی بود و وظایف ها نیز در یک تیم تعیین است اما وقتی دخالت صورت می گیرد و وقتی تاج به عنوان رئیس فدراسیون و ساکت -که نمی دانم چه کاره است- جلوی این مسائل را نمی گیرند این مسائل افزایش پیدا می کند و در نهایت مجیدی طاقت نمی آورد و استعفا می کند. واقعیت این است که اگر من هم تجربه مربیگری نداشته باشم و سرمربی یک تیم شوم و یک فرد با تجربه مانند استیلی که خودش مدعی است, در کنار تیم حضور داشته باشد, ناخودآگاه دخالت به وجود می آید. در این میان مدیران فدراسیون باید ورود و با دو طرف صحبت می کردند و اجازه نمی دادند کار به اینجا بکشد.

این کارشناس فوتبال راجع به نقش محمدرضا ساکت به عنوان مدیر سازمان تیم های ملی فدراسیون فوتبال و اینکه مجیدی اعتقاد داشت او نیز در امور تیم امید دخالت می کرد, گفت: ساکت به دلیل بازنشسته بودن از دبیرکلی فدراسیون کنار رفت و حالا یک پست دیگر دارد که این موضوع جای ابهام است و باید دید که این سمت قانونی است یا خیر. زمانی که یک مربی بومی برای یک تیم انتخاب می شود باید انتظار هرگونه اتفاق و دخالت را داشت. وقتی شما مربی داخلی انتخاب می کنید و از او حمایت نمی کنید, همین می شود که دیگران از بیرون دخالت می کنند و نمی توان در این فضا کار کرد. در این حالت یا باید این اعمال نفوذ را بپذیری و کار کنی یا اینکه نپذیری و بروی. این موضوع از قدیم وجود داشته و برخی افراد چه سیاسی و چه اجتماعی، حتی نفراتی را به تیم ملی معرفی می کردند.

وی با اشاره به حضور 8 ساله کی روش در فوتبال ایران, اعلام کرد: کی روش چطور توانست در تیم ملی دو بازیکن اصلی (مهدی رحمتی و هادی عقیلی) را برای همیشه کنار بگذارد؟ مطمئناً اگر مربی ایرانی این تصمیم را می گرفت, اجازه این کار به او داده نمی شد. الان نیز در تیم امید از جاهای مختلف اعمال نظر می کنند که اگر مربی این موارد را قبول نکند باید برود و اگر قبول کند می تواند به کارش ادامه دهد. مجیدی می گوید که 25 نفر به تیم ملی دعوت می شدند که در لیگ بازی نمی کردند! با این وضعیت امکان ندارد تیم به المپیک برسد. این تیم در گروه سختی واقع شده است و با این شرایط که بازی تدارکاتی نیز نداریم, چگونه می تواند برای المپیک و جام جهانی آینده کار کند؟ برای همین است که 44 سال نتوانستیم به المپیک برویم و همیشه درگیر این سیاسی بازی ها هستیم.

اقبالی درباره نقش کمیته فنی گفت: افراد کمیته فنی از دوستان من هستند اما آنها کاره ای نیستند و دستورها از جا های دیگر می آید و آنها فقط می گویند چشم. به غیر از تعیینی سایر اعضای کمیته فنی افرادی هستند که اهل فوتبال نیستند. آنها افرادی نیستند که رزومه داشته باشند و بتوانند سیاست گذاری کنند و مسائل را مو به مو بشکافند. در زمان کی روش با کمیته فنی برخورد بد شده و از آنها خواسته می شد در جلسات حرف از فوتبال نزنند. باید بدانیم سیاست ها از جای دیگر اعمال می شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اقبالی: انتخاب مجیدی از ابتدا یک اشتباه بزرگ بود، کمیته فنی از جا دیگری دستور می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقبالی: انتخاب مجیدی از ابتدا یک اشتباه بزرگ بود، کمیته فنی از جا دیگری دستور می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید