اردوغان: وقتی پای سرزمین در میان است نیاز به اجازه هیچ کس نداریم

به گزارش مجله عینک آفتابی، ایسنا نوشت: رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرد: وقتی پای سرزمین و ثبات و امنیت ملت مان در میان باشد نیاز به اجازه دریافت از هیچ کس نداریم. وی مدعی شد، ارتش ترکیه و ارتش آزاد سوریه 1500 کیلومتر مربع را از وجود تروریست ها آزاد کردند.

اردوغان: وقتی پای سرزمین در میان است نیاز به اجازه هیچ کس نداریم

به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه درباره دستاوردهای عملیات چشمه صلح گفت: طی 9 روز 765 تروریست را از پای درآوردیم و منطقه ای به وسعت 1500 کیلومتر را از ظلم تروریست ها آزاد کردیم.

رجب طیب اردوغان طی سخنرانی در برنامه ای در استانبول درباره دستاوردهای عملیات چشمه صلح اظهار کرد: با عملیات چشمه صلح یک بار دیگر تسلیم ناپذیر بودن کشورمان را نشان دادیم.

رئیس جمهوری ترکیه ادامه داد: اهداف و رویاهای کشور را محقق خواهیم ساخت. در حیات سیاسی 40 ساله خود هرگز رویکرد منطقه گرایی نداشته ایم. به هیچ عنوان بین مردم و شهرهای خود تبعیض قائل نشدیم. ترکیه دیگر ترکیه 17 سال پیش نیست. وقتی بقای کشور و آرامش ملت مان مطرح است، لزومی ندارد از کسی اجازه بگیریم.

اردوغان در ادامه در مورد توافق حاصله میان ترکیه و آمریکا برای خروج یگان های مدافع خلق کرد از شمال سوریه گفت: ما نه با گروه تروریستی بلکه با آمریکا توافق کردیم. برخی می خواهند اصل قضیه را منحرف کنند اما چنین چیزی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: انتظار ما از متحدان آمریکایی خود این است که این بار به قول های خود پایبند باشند. (توافق با آمریکا) اگر اجرایی شود، چه بهتر، اما اگر نشد پس از خاتمه مهلت 120 ساعته به عملیات خود ادامه می دهیم.

اردوغان با اشاره به ایجاد منطقه امن در شمال سوریه گفت: منطقه امن را تحت حفاظت قرار خواهیم داد، برنامه ها و پروژه هایمان آماده است. ما بر این اساس گام های خود را بر می داریم.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "اردوغان: وقتی پای سرزمین در میان است نیاز به اجازه هیچ کس نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: وقتی پای سرزمین در میان است نیاز به اجازه هیچ کس نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید