یونیورسیاد 2019 ایتالیا، هادی پور چهارمین طلای ایران را به ارمغان آورد

به گزارش مجله عینک آفتابی، تکواندوکار کشورمان پیروز به کسب چهارمین طلای کاروان ایران در یونیورسیاد 2019 ایتالیا شد.

یونیورسیاد 2019 ایتالیا، هادی پور چهارمین طلای ایران را به ارمغان آورد

به گزارش خبرنگار اعزامی مجله عینک آفتابی از ایتالیا، آرمین هادی پور تنها نماینده ایران در روز دوم پیکارهای تکواندوی یونیورسیاد دانشجویان دنیا 2019 در ناپل ایتالیا، پس از شکست تمامی رقبای خود در فینال برابر مولوم تومن بایار از مغولستان به روی شیاپ چانگ رفت و در انتها در یک مبارزه زیبا و تماشاگرپسند با نتیجه 22 بر 19 به پیروزی رسید و سومین مدال طلای خود در بازی های یونیورسیاد و چهارمین مدال طلای کاروان ایران در این دوره کسب کرد.

هادی پور پیش از این در اولین مبارزه و در مرحله یک شانزدهم نهایی برابر هائو یو از چین تایپه با نتیجه نزدیک 16 بر 14 به رجحان رسید و راهی مرحله یک هشتم نهایی شد. وی سپس سوخرف بوبوبکوف از ازبکستان را 32 بر 22 شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد. هادی پور در این مرحله نیز چانهو جونگ از کره جنوبی را با نتیجه 7 بر 3 برد و به نیمه نهایی رسید. وی سپس برابر ساوک ویهیر از تایلند و دارنده مدال های برنز دنیا و طلای آسیا با نتیجه قاطع 33 بر 16 به رجحان رسید و راهی فینال شد.

سایر تکواندوکاران تیم ملی به همراه تعدادی از مسئولان کاروان نیز با حضور در سالن کالاپاسوریا به تشویق آرمین هادی پور پرداختند.

تعداد زیادی از تماشاگران ایتالیایی نیز در دیدار فینال به حمایت از تکواندوکار ایرانی پرداختند و وی را مورد تشویق خود قرار دادند.

روز گذشته نیز میرهاشم حسینی در وزن 68- کیلوگرم به مدال طلا رسید، اما مهران برخورداری و زهرا شیدایی با شکست برابر رقبای شان حذف شدند.

این مسابقات 2G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 20، 12 و 7.20 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می گیرد.

به این ترتیب کاروان ورزشی ایران تا انتها روز هشتم به 4 مدال طلا، 2 نقره و 6 مدال برنز دست یافته است و همچنان در رده دهم قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "یونیورسیاد 2019 ایتالیا، هادی پور چهارمین طلای ایران را به ارمغان آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونیورسیاد 2019 ایتالیا، هادی پور چهارمین طلای ایران را به ارمغان آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید