شهرهای باستانی مدفون زیر آب

به گزارش مجله عینک آفتابی، خبرنگاران: احتمالاً همه ما داستان شهر خیالی آتلانتیس را شنیده ایم. شهری افسانه ای و بزرگ که در زیر آب غرق شده بود. اما بر خلاف این جزیره افسانه ای و خیالی، چندین شهر گمشده واقعی وجود دارند که توسط آب به طور کامل پوشیده شده اند و به طور اتفاقی کشف شده اند. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید تا به معرفی شهر های باستانی گمشده در زیر آب بپردازیم.

شهرهای باستانی مدفون زیر آب

1. کانودوس - برزیل

این شهر کوچک واقع در کشور برزیل، قدمتی تاریخی دارد. داستان هایی مبنی بر این وجود دارند که در گذشته در این شهر واعظی به نام آنتونیو وجود داشته است و با یاری کشاورزان و مردم فقیر کوشش می نموده که قیامی بر علیه دولت سازماندهی کند که این قیام با شکست روبرو شده و همه آن ها کشته شده اند و این قیام در سال 1897 به سرانجام رسیده است. چند دهه بعد در نزدیکی این شهر سدی برای مقابله با خشکسالی ساخته شد که با طغیان این سد، این شهر به طور کامل در زیر آب فرو رفته است. البته امروزه این شهر تاریخی و انقلابی تا حدودی بازسازی شده است.

2. ویلو گراو - ایالات متحده

این شهر معروف در اعماق دریاچه دیلو هالو واقع شده است. نام این شهر از منطقه ای با درختان فراوان که در نزدیکی همین شهر است، گرفته شده است. این شهر بزرگ کلیسا، فروشگاه مواد غذایی و یکی از بزرگ ترین مدارس منطقه خود را داشته است. در طول جنگ های جهانی ساکنان این شهر رفته رفته به مکان های دیگر کوچ کردند. از طرفی نیز ساختن سد هایی در نزدیکی این شهر، باعث آبگرفتگی در این شهر شد و در نهایت نیز این شهر به طور کامل به زیر آب فرو رفت.

3. دانویچ - انگلستان

دانویچ شهری بندری در انگلستان بود و زمانی نیز به دلیل مهاجرت مسیحیان در طول جنگ های صلیبی یک مرکز مذهبی به شمار می آمد. دانویچ در گذشته دهمین شهر بزرگ انگلستان بود، اما امروزه یک دهکده کوچک برای ماهیگیری است که نزدیک به 100نفر جمعیت دارد. این شهر در قرن 15 میلادی به دلیل آب و هوای بد و قرار داشتن در نزدیکی دریا برای مدتی به طور کامل به زیر آب فرو رفت.

4. داگرلند - دریای شمالی

در زمان های قدیم، داگرلند محل زندگی قبایل قدیمی در دریای شمالی بود که البته امروزه فقط نامی از آن باقی مانده است. داگرلند در حدود 20هزار سال پیش از آن که قبایلی در آن زندگی نمایند، به انگلستان و اروپا متصل بوده است. داگرلند مکانی فوق العاده برای زندگی انسان ها و حیوانات بوده است، تا اینکه سطح دریا ها آغاز به بالا آمدن می نمایند و بخش های عظیمی از زمین را در بر می گیرند که داگرلند نیز جزئی از آن ها بوده است.

5. شهر بای - ایتالیا

این شهر که در روم باستان قرار داشته است، مکانی برای استراحت افراد ثروتمند و شوالیه ها بوده است. به علت نزدیکی این شهر به یک آتشفشان، چندیدن چشمه آب گرم در این شهر قرار داشته است که این چشمه ها هواداران زیادی نیز داشته اند. با بالا آمدن سطح آب این چشمه ها، بازدید نمایندگان از این شهر نیز مکانی دیگر برای استراحت خود پیدا می نمایند و بای را رها می نمایند. تعداد زیادی از بنا های ویران شده این شهر به تازگی کشف شده اند.

6. خلیج کامبای - هندوستان

این خلیج اخیراً زمانی که یک سازمان در حال آزمایش بر روی آلودگی آب بود، کشف شده است. در پی این اتفاق مورخان آنالیز هایی مبنی بر این که این شهر، قدیمی ترین شهر روی کره زمین است انجام دادند. اسکلت ها و دندان های به جا مانده در این شهر، قدمتی نزدیک به 9500 سال دارند. تعدادی از مردم این شهر، قبل از آن که این شهر به طور کامل به زیر آب فرو برود این شهر را ترک نموده اند و در مکانی دیگر به زندگی خود ادامه داده اند.

7. ویرانه های دریاچه تیتیکاکا - بولیوی

دریاچه تیتیکاکا همیشه دریاچه ای مرموز به شمار می رفته است و مردم محلی این دریاچه را مکانی مقدس می دانسته اند. در قسمت پایینی این دریاچه معبدی وجود داشته است که قدمتی نزدیک به 1500 سال قبل از اینکا ها (امپراطوری مردم بومی سرخپوست) را دارا بوده است. این شهر مکانی برای ذخیره سکه ها و طلا های پادشاهان اسپانیایی بوده است. حدود 200 غواص پس از کاوش های فراوان توانستند چندین اثر هنری، مجسمه های سنگی، قطعاتی از طلا و تعدادی از استخوان های مردمی که در این شهر زندگی می نموده اند را کشف نمایند.

8. شی چنگ - چین

این شهر که به آتلانتیس شرق نیز معروف است، قدمتی نزدیک به 1300 سال دارد و اعتقاد بر این است که متعلق به سلسله های مینگ و چینگ بوده است. این شهر در سال 1959 به منظور احداث نیروگاه اتمی بزرگ چین، به طور عمد به زیر آب فرستاده شد و امروزه در عمق 40 متری آب واقع شده است. با این وجود دیوار ها و مجسمه های این شهر در زیر آب به طور کامل حفظ شده اند و آسیبی به آن ها وارد نشده است.

9. اتلت یام - رژیم اشغال گر قدس

اتلت یام نام منطقه ای است متشکل از تعدادی از خانه های قدیمی در امتداد ساحل کارمل که قدمتی نزدیک به 8 هزار سال دارند و هنوز هم آثاری از این خانه ها و جاده ها و چاه ها نیز باقی مانده است. این شهر بر اثر سونامی ناشی از فوران آتشفشانی که در آن منطقه بوده است به زیر آب فرو رفته است. در حدود 65 اسکلت از مردان، زنان و بچه هایی که بر اثر سیل جان خود را از دست داده اند در این شهر کشف شده است.

منبع: wonderslist

منبع: برترین ها

به "شهرهای باستانی مدفون زیر آب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرهای باستانی مدفون زیر آب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید