نیرو های حفتر مانع فرود هواپیما های سازمان ملل شدند

به گزارش مجله عینک آفتابی، نیرو های ژنرال خلیفه حفتر با اعمال محدودیت پرواز در آسمان طرابلس، مانع فرود هواپیماهای سازمان ملل در فرودگاه پایتخت لیبی شدند.

نیرو های حفتر مانع فرود هواپیما های سازمان ملل شدند

به گزارش، به نقل از رویترز، در حالی که سازمان ملل درباره محدودیت پرواز توسط نیرو های ژنرال خلیفه حفتر در لیبی هشدار داده است، این نیرو ها مانع فرود هواپیماهای سازمان ملل در فرودگاه طرابلس، پایتخت لیبی شدند.

سازمان ملل اعلام نموده است نیرو های حفتر به لطف پهپاد هایی که امارات در اختیارش قرار داده سیطره هوایی بر طرابلس داشته و اعمال محدودیت در آسمان این شهر یاری های بشردوستانه و میانجی گرایانه در لیبی را تضعیف می نماید.

احمد مسماری، سخنگوی خلیفه خفتر در جمع مجله عینک آفتابی در شهر بنغازی در شرق لیبی گفت که سازمان ملل می تواند از دیگر فرودگاه های این کشور نظیر فرودگاه مصراته استفاده کند، چون نیروهای تحت امر حفتر به دلیل آنکه ترکیه از فرودگاه طرابلس به عنوان پایگاه برای خود استفاده می نماید نمی تواند امنیت پرواز ها در این فرودگاه را تضمین کند.

ترکیه طی هفته های اخیر اقدام به تامین پهپاد و سامانه های دفاع هوایی پیشرفته در طرابلس نموده است.

هیئت سازمان ملل در لیبی پیشتر اعلام نموده بود که ارتش ملی لیبی طی سه هفته گذشته بار ها مانع از پرواز سازمان ملل به لیبی شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "نیرو های حفتر مانع فرود هواپیما های سازمان ملل شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیرو های حفتر مانع فرود هواپیما های سازمان ملل شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید