دسیسه جدید آمریکا برای خلیج فارس

به گزارش مجله عینک آفتابی، الجزیره با استناد به صحبت های جان رود معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاسی، از نقشه جدید ایالات متحده برای خلیج فارس خبر داده است.

دسیسه جدید آمریکا برای خلیج فارس

بر اساس گفته های جان رود، آمریکا نگران اشتباهات محاسباتی است که ممکن است باعث درگیری های ناخواسته در خلیج فارس شود، و به همین بهانه در حال آماده شدن برای آغاز یک سازوکار اطلاعاتی و نظارتی با مشارکت متحدانش برای تضمین عبور آزاد و باز برای کشتی ها است.

جان رود معاون سیاسی وزیر دفاع آمریکا در نشست امنیتی اسپن گفت: ما در حال آغاز یک مفهوم تحت عنوان محافظ هستیم که در آن ما مجموعه ای از کشورهای متعهد را برای حفاظت از عبور آزاد و باز تجارت در تنگه هرمز و در خلیج فارس در اختیار داریم.

وی اضافه کرد: آمریکا مذاکراتی با متحدان خود در ناتو و برخی شرکا و دیگر کشورها در خلیج فارس داشته است تا به این فرایند که برای باز بودن حیاتی آبراه ها حیاتی است، بپیوندند.

وی اضافه کرد که عملیات جدید طی روزها و هفته های آینده اجرایی خواهد شد.

جان رود در ادامه با ادعای اینکه آمریکا دنبال درگیری با ایران نیست گفت که واشنگتن به جمهوری اسلامی ایران هشدار می دهد که نباید در زمینه حفاظت از نیروهای آمریکایی و مردم آمریکا تردیدی وجود داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دسیسه جدید آمریکا برای خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دسیسه جدید آمریکا برای خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید