خواسته هایی که نباید به آن ها جواب مثبت بدهید!

به گزارش مجله عینک آفتابی، اگر همسرتان خواسته هایی را که در ادامه برایتان آورده ایم از شما خواست برای استحکام زندگی و روابط بهتر با او، به آن ها نه بگویید.

خواسته هایی که نباید به آن ها جواب مثبت بدهید!

به گزارش، زمانی که ما وارد یک رابطه عاطفی می شویم، خود و بعضی از نیازهایمان را به خاطر فردی که دوستش داریم، کنار می گذاریم، اما بعضی اوقات تن دادن به بعضی از خواسته های طرف مقابل، نه تنها به صمیمیت رابطه کمکی نمی کند، بلکه موجب خرابی رابطه نیز می شود. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به تمام خواسته های طرف مقابل تان پاسخ مثبت می دهید، باید بگوییم که در حال تخریب رابطه تان هستید نه استحکام آن.

در زندگی تان تغییری بزرگ ایجاد کنید

این که همسرتان از شما بخواهد که موهایتان را فلان مدل بزنید یا فلان لباس را بپوشید یک چیز است و این که مجبورتان کند تغییری بزرگ مانند تغییر شغل، مذهب، رشته تحصیلی یا... را در زندگی تان ایجاد کنید، یک چیز دیگر که نباید ساده از آن بگذرید. در واقع اگر همسرتان از شما خواست تا چیز های مهم زندگی تان را تغییر دهید، بدانید که رابطه تان وارد خط قرمز شده است. یکی از راز های موفقیت هر رابطه سالمی این است که یکدیگر را در تصمیم گیری آزاد بگذاریم. در یک رابطه سالم، هیچ یک از دو طرف نباید کنترل زندگی دیگری را به عهده بگیرد. در واقع هر فردی این آزادی را دارد تا در مورد زندگی شخصی اش خودش تصمیم بگیرد و راهش را انتخاب کند. اگر رابطه شما رابطه ای سالم باشد، همسرتان باید از آرزو و هدف هایتان حمایت کند، نه این که شما را وادار به تغییراتی اساسی کند.

پسوردهایتان را می خواهد

این که شما ازدواج کرده اید، دلیل نمی شود که به حریم خصوصی یکدیگر تجاوز کنید. اگر همسرتان از شما خواست که پسوردهایتان را به او بدهید، این کار را نکنید. در واقع این کار او نشانه این است که او به شما اعتماد ندارد و می خواهد از این طریق شما را زیر نظر بگیرد. شاید شما چیزی برای پنهان کردن نداشته باشید و خیلی راحت تمام اطلاعات تان را در اختیار او قرار دهید، اما این موضوعی است که نباید ساده از کنارش بگذرید. اعتماد پایه هر رابطه سالمی است. اگر طرف مقابل تان به شما اعتماد نداشته باشد، انتخاب اشتباهی کرده اید.

حس فداکاری ندارد

آیا شما رابطه ای را دیده اید که مسئولیت های زندگی دقیقا 50-50 باشد؟ زوج هایی که رابطه خوبی با یکدیگر دارند، هیچگاه برای کاری که انجام می دهند، منتظر پاداش نیستند. اگر همسر شما برای هر کاری که برایتان انجام می دهد، انتظار متقابل دارد، بدانید که رابطه ان در جهت درستی حرکت نمی کند. در واقع هر دو طرف رابطه باید خود را برای رابطه شان قربانی کنند. به بیان دیگر، به طور دقیق نمی توان گفت که چه کسی بیشتر از خودش مایه می گذارد. اگر یک هفته شما بیمار باشید و نتوانید کار های خود و خانه را انجام دهید یا این که شغل تان را از دست دهید و نتوانید خرجی خانه را بدهید، چه می شود؟ آیا شریک زندگی تان از این که یک طرفه باید تمام کار ها را انجام دهد، ناراحت و ناراضی است؟ اگر چنین بود، وقت آن است که در مورد رابطه تان تجدید نظر کنید.

کاری می کند که شما به او دروغ بگویید

آیا شما از این که موضوعی را برای همسرتان تعریف کنید، نگرانید و درنهایت ترجیح می دهید که آن را مثل یک راز پیش خودتان نگه دارید؟ دروغ و پنهان کاری در هر نوعی که باشد، به رابطه عاطفی آسیب می رساند؛ بنابراین شریک زندگی شما نباید شما را در موقعیتی قرار دهد که به او دروغ بگویید یا این که حقیقتی را از او پنهان کنید؛ بنابراین هر گاه دیدید که باید میان عشق زندگی تان و آنچه درست است یک راه را انتخاب کنید، بدانید که رابطه تان در خطر است.

شما را مجبور به رها کردن کارتان می کند

بعضی از مردان دوست ندارند که همسرشان کار کنند. اگر چه آن ها درآمد کافی دارند، اما این که به همسرشان اجازه کار نمی دهند، می تواند عواقب بدی را برای طرف مقابل به همراه داشته باشد. این که زن خانه کار کند، تنها جنبه پول در آوردن ندارد. بلکه او با این روش از توانایی هایش استفاده می کند، در اجتماع حضور می یابد، روابط اجتماعی اش را گسترش می دهد، اعتماد به نفس اش زیاد می شود و... در واقع کار کردن فوایدی دارد که در نهایت موجب شادی فرد می شود.

شما را از حرف زدن در مورد بعضی مسایل، منع می کند

مهم نیست که شریک زندگی تان، شما را از حرف زدن در مورد چه چیزی باز می دارد، می خواهد رابطه قبلی تان باشد یا خانواده و دوستان تان... در هر صورت این رفتار به مرور رابطه شما را ویران خواهد کرد. در واقع طرف مقابل شما نباید جلوی ابراز احساسات تان را بگیرد. این رفتار به تدریج موجب می شود که شما خودتان را مدام جلوی همسر که نزدیک ترین فرد زندگی تان است، سانسور کنید. در این شرایط، دیگر حتی برای حل مسائل هم نمی توانید با هم گفتگو کنید.

از شما در مقابل خانواده اش دفاع نمی کند

اگر خانواده همسرتان جزو آن دسته از افرادی هستند که مدام چوب لای چرخ تان می اندازند، کارتان بسیار سخت است. اگر چه شما باید به خاطر همسرتان، به خانواده اش احترام بگذارید، اما نباید توهین و تحقیر آن ها را تحمل کنید. در این شرایط، این همسرتان است که باید از شما دفاع کند و در مقابل بی احترامی های خانواده اش بایستد. در واقع او نباید این اجازه را به دیگران بدهد که شما را تحقیر کنند که اگر چنین کرد، باید راه دیگری را در پیش بگیرید.

منبع:برترین ها

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "خواسته هایی که نباید به آن ها جواب مثبت بدهید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواسته هایی که نباید به آن ها جواب مثبت بدهید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید