خبرنگاران نخستین ایستگاه سنجش آلودگی هوا در لامرد به بهره برداری رسید

به گزارش مجله عینک آفتابی، شیراز -خبرنگاران - نخستین ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرستان لامرد استان فارس به بهره برداری رسید.

خبرنگاران نخستین ایستگاه سنجش آلودگی هوا در لامرد به بهره برداری رسید

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست فارس روز پنجشنبه در حاشیه مراسم نصب و راه اندازی نخستین ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرستان لامرد بر لزوم پایش آلودگی هوا در این شهر با توجه به نزدیکی لامرد به مراکز صنعتی جنوب کشور تاکید نمود.

لیلا تاجگردون اضافه نمود: با پیگیری های مستمر اجرا شده، برای اولین بار در شهرستانهای استان فارس، دستگاه ثابت سنجش غبار محیطی کمتر از 2/5 میکرون در شهرستان لامرد نصب و راه اندازی گشت.

تاجگردون؛ معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست فارس گفت: در پنجمین روز از هفته محیط زیست ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرستان لامرد نصب و راه اندازی شد و از این پس سنجش غبار محیطی در طول شبانه روز در این شهرستان انجام می گردد و شهروندان می توانند با مشاهده اطلاعات این مرکز، از میزان آلودگی هوا آگاه گردند.

تاجگردون با بیان اینکه ایستگاه فوق در محدوده شهرک صنعتی نیرایی نصب و راه اندازی شده است، گفت: امیدواریم اطلاع رسانی به شهروندان بتواند موجب جذب مشارکت آنها برای کاهش آلودگی هوا گردد.

وی همچنین گفت: ذرات غبار موجود در هوای کشور که منشأ داخلی و خارجی دارد بر کیفیت هوا تأثیر بسیاری داشته و در صورت نفوذ به سیستم تنفسی، عوارض نامطلوبی را بر سلامت شهروندان می گذارد.

استان فارس تنها 2 ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شیراز دارد در حالیکه به گفته مسوولان این کلان شهر احتیاج به 12 ایستگاه سنجش دارد.

شهرستان لامرد در فاصله 363 کیلومتری جنوب فارس واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نخستین ایستگاه سنجش آلودگی هوا در لامرد به بهره برداری رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نخستین ایستگاه سنجش آلودگی هوا در لامرد به بهره برداری رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید