افزایش 90 درصدی حقوق بازنشستگان

به گزارش مجله عینک آفتابی، وزیر رفاه از افزایش حدود 90 درصدی حقوق بازنشستگان پس از متناسب سازی حقوق اطلاع داد و گفت: بازنشستگان تامین اجتماعی می توانند از تسهیلات 5میلیون تومانی بدون ضامن برخوردار شوند.

افزایش 90 درصدی حقوق بازنشستگان

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت گفت: ما در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان شیوع کرونا با مسائلی روبرو شدیم و از همان ابتدا کوشش کردیم با امکاناتی که در اختیار داریم، هم در امر فراوری دارو و هم نگهداری بیماران به صورت سرپایی و بستری گام های موثری برداریم.

وی در مصاحبه با رادیو مصاحبه با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی اقدامات موثری در مورد ارائه خدمات به بیماران کرونایی انجام داده است، اضافه کرد: 40 هزار نفر از بیماران کرونایی در مراکز درمانی تامین اجتماعی که حدود 80 بیمارستان است، بستری شده که 90 درصد آن ها خوشبختانه به سلامت از این مراکز خارج شدند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در فراوری دارو های مورد احتیاج بیماران کرونایی قدم های موثری برداشته شد و همچنین مراکز مختلف ما، شهدایی را تقدیم کردند.

شریعتمداری، مهم ترین اقدام ماه های گذشته را متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی دانست و گفت: 5/ 3 میلیون نفر از بازنشستگان تامین اجتماعی مشمول متناسب سازی حقوق شده اند که در مردادماه با اعتبار 32 هزار میلیارد تومان متناسب سازی انجام شد؛ البته نیمی از این اعتبار در امسال هزینه خواهد شد.

وی تاکید نمود: مشابه این اقدام نیز برای بازنشستگان کشوری در حال اجرا است که آن ها نیز بتوانند از افزایش حقوق برخوردار شوند. در مجموع حدود 90 درصد حقوق بازنشستگان از این طریق افزایش خواهد داشت. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: در مشخص دستمزد کارگران نیز با تمام مسائل کارفرمایان و محدودیت های بازار، کوشش شد حقوق بازنشستگان متناسب با تورم افزایش پیدا کند.

به گفته وی، آخرین اقدامی که انجام شد نیز افزایش 300 هزار تومانی حق مسکن کارگران بود که در دولت به تصویب رسید و اجرایی می گردد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تسهیلات قرض الحسنه بازنشستگان تامین اجتماعی نیز اشاره نمود و گفت: در حال حاضر با افزایش اعتبار، سقف تسهیلات آن ها به 5 میلیون تومان رسیده که می توانند بدون ضامن از آن برخوردار شوند. همچنین باشگاه مشتریان هم در تامین اجتماعی و هم صندوق کشوری ایجاد شد که بازنشستگان می توانند از خدمات فروشگاهی بیشتری برخوردار شوند.

شریعتمداری اعلام کرد: در حوزه فنی و حرفه ای نیز کوشش شد کار ها به آکادمی های آزاد بخش خصوصی واگذار گردد.

منبع: فرارو

به "افزایش 90 درصدی حقوق بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 90 درصدی حقوق بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید