اخراج کارمندان آمازون به دلیل افشای اطلاعات

به گزارش مجله عینک آفتابی به نقل از گیزمودو، شرکت آمازون در هفته گذشته چند نفر از کارمندان خود را به جرم فاش کردن اطلاعات مشتریان به شرکت های پیمانکار (طرف سوم) اخراج کرد. این در حالی است که کمتر از 6 ماه قبل نیز آمازون به همین دلیل تعدادی از کارمندانش را اخراج کرد.

اخراج کارمندان آمازون به دلیل افشای اطلاعات

سخنگوی این شرکت اخبار در این باره را تایید نموده است. از سوی دیگر نشریات خبری مختلف نیز گزارش نموده اند بعضی مشتریان آمازون پیغام هشداری از شرکت دریافت نموده اند. در این پیغام به کاربران هشدار داده شده بود آدرس ایمیل و شماره تماس آنها برخلاف سیاست های آمازون به یک شرکت طرف سوم فاش شده است. در ادامه ایمیل هشدار، آمازون به مشتریانش اطلاع داده کارمند مسئول این امر را شناسایی و اخراج نموده است. بااین وجود بیانیه ای که این شرکت بعدا منتشر کرد، نشان می دهد چند کارمند این شرکت در فرایند افشای اطلاعات مشتریان نقش داشته اند.

آمازون در پاسخ به گیزمودو در بیانیه ای نوشته است:افراد مسئول این امر شناسایی و اخراج شده اند. ما از نیروهای مجری قانون در فرایند پیگرد قانونی افراد خاطی پشتیبانی می کنیم.

اما مانند گذشته، هنوز به طور دقیق شمار کارمندان متخلف یا مشتریانی که اطلاعاتشان فاش شده، هنوز اعلام نشده است.

این تنها مورد افشای اطلاعات کاربران آمازون توسط کارمندان این شرکت نیست. در یک مورد روزنامه وال استریت ژورنال افشا کرد شواهدی در اختیار دارد که نشان می دهد چند کارمند آمازون اطلاعات مشتریان را در قبال رشوه در اختیار فروشندگان قرار می دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اخراج کارمندان آمازون به دلیل افشای اطلاعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخراج کارمندان آمازون به دلیل افشای اطلاعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید