مصوبه جدید برای کنکور 99 ، حق انتخاب نظام امتحانی به داوطلبان واگذار شد

به گزارش مجله عینک آفتابی، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان کنکور سال 99 درخواست داشتند که بتوانند نظام آموزشی خود را برای امتحان انتخاب کنند که این حق به داوطلبان داده شد.

مصوبه جدید برای کنکور 99 ، حق انتخاب نظام امتحانی به داوطلبان واگذار شد

به گزارش مهر، دکتر ابراهیم خدایی با اعلام این خبر افزود: یکی از دستورات جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو که در دفتر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور اعضای شورا برگزار گشت، مربوط به درخواست داوطلبان درباره نظام آموزشی امتحانی در کنکور 99 بود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: درخواست یک سری از داوطلبان برای کنکور سال 99 این بود که بتوانند نظام آموزشی امتحانی خود را انتخاب کنند که این حق انتخاب به داوطلبان داده شد. داوطلبان سال 99 سئوالات هر نظامی را که تمایل دارد می توانند امتحان دهند و به سئوالات آن پاسخ دهد.

خدایی یادآور شد: به این ترتیب داوطلبان می توانند نظام امتحانی خود را انتخاب کنند و آن را در زمان ثبت نام اعلام کنند تا سازمان سنجش آموزش کشور بر اساس آن سئوالاتی که طراحی می کند را در دفترچه ها مشخص کند.

وی تاکید کرد: به این ترتیب داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه در صورت تمایل می توانند دروس نظام جدید آموزش متوسطه را مطالعه کنند یا بالعکس؛ اما باید حتماً آن را در زمان ثبت نام اعلام کنند.

پیش از این برای کنکور سال 98 دو نوع سئوال برای داوطلبان نظام های قدیم و جدید متوسط طراحی شده بود و فارغ التحصیلان هر نظام آموزشی می توانستند تنها در همان نظام آموزشی امتحان دهند.

منبع: همشهری آنلاین

به "مصوبه جدید برای کنکور 99 ، حق انتخاب نظام امتحانی به داوطلبان واگذار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه جدید برای کنکور 99 ، حق انتخاب نظام امتحانی به داوطلبان واگذار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید