متفاوت ترین اقامت در دل کویر ؛ کپرنشینی را در یک هتل چهار ستاره تجربه کنید ، آرامش سفر در توپ های قلعه گنج

به گزارش مجله عینک آفتابی، هتل چهار ستاره کپری در یکی از جنوبی ترین شهرهای استان کرمان به نام قلعه گنج اقامتی متفاوت را برای شما در سفر به این استان به همراه خواهد داشت.

متفاوت ترین اقامت در دل کویر ؛ کپرنشینی را در یک هتل چهار ستاره تجربه کنید ، آرامش سفر در توپ های قلعه گنج

مجله عینک آفتابی: هتل سنتی کپری قلعه گنج در فروردین ماه سال 1395 فعالیت خود را آغاز کرد. عملیات اجرایی و ساخت این هتل سنتی در سال 1394 در روستای قلعه گنج کرمان آغاز شد و اواخر سال 1394 به عنوان نخستین مجموعه هتل کپری دنیا برگرفته از مصالح بومی منطقه جنوب کرمان به بهره برداری رسید.

هتل کپری با توجه به ساختار فرهنگی و با بهره گیری از الگوهای معماری منطقه طراحی شده است که برگرفته از فضاهای اقامتی بومی است. هتل با استفاده از مصالح کپر به ظرفیت 60 نفر در 31 کپر در شهرستان قلعه گنج استان کرمان واقع شده است.

هتل کپری به نوعی ساخته شده که دارای 5 راهرو سنتی است و هر راهرو دارای 6 باب اتاق کپری است. هتل سنتی کپری قعله گنج به علت معماری خاص و ویژه اش به هتل توپی نیز معروف است.

هتل کپری قلعه گنج هتلی چهار ستاره و عضو گروه زنجیره ای هتل های پارسیان است. اتاق های هتل دو تخته بوده و قابلیت یک نفر سرویس اضافه را دارا است.

-

کلیک کنید: هتل های متفاوت ایران را بشناسید

-

قلعه گنج کجاست؟

قلعه گنج یکی از جنوبی ترین شهرهای استان کرمان بوده که از شمال به شهرستان های رودبار و کهنوج و از شرق به ایرانشهر و غرب به منوجان و از جنوب به شهرستان های نیک شهر و میناب و همچنین بندر جاسک منتهی می گردد.

مردم قلعه گنج مردمی خونگرم از اقوام پارس، بلوچ، عرب و بختیاری هستند که علی رغم دشواری های زیاد شیوه زندگی آنها در کنار پوشش، گویش و فرهنگ غنی آن ها جذب کننده گردشگران بسیاری به منطقه است.

ﺍﮔﺮ دﺭ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺑﻪ ﺟﻨﻮﺏ ﮐﺮﻣﺎﻥ ﻭ ﺩﻫﺴﺘﺎﻥ ﺭﻣﺸﮏ ﺳﻔﺮ ﻣﯽ ﮐﺮﺩﯾﺪ ﺑﺎ ﻣﻨﻈﺮﻩ ﺍﯼ ﺯﯾﺒﺎ ﺭﻭﺑﺭﻭ ﻣﯽ ﺷﺪﯾﺪ. ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﺯﯾﺒﺎ ﺑﻪ ﺷﮑﻞ ﺗﻮﭖ ﮐﻪ ﺟﻠﻮﻩ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺩﺍﺷﺖ ﺍﻣﺎ ﺑﻪ ﻣﺮﻭﺭ ﺯﻣﺎﻥ با ﺭﻭﻧﻖ ﻣﺴﮑﻦ ﺭﻭﺳﺘﺎﯾﯽ ﺑﻪ ﻭﯾﮋﻩ ﺩﺭ ﺳﺎل هاﯼ ﺍﺧﯿﺮ، ﺍﻧﺪﮎ ﺍﻧﺪﮎ ﺍﺯ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺗﻮﭖ ﻫﺎﯼ ﺭﻣﺸﮑﯽ ﮐﺎﺳﺘﻪ ﺷﺪ.

ﺑﺮﺍﯼ ﺳﺎﺧﺖ ﺍﯾﻦ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎ ﺑﻪ 25 ﺳﺮﺷﺎﮎ (ﭼﻮﺏ ﺩﺭﺧﺖ ﺧﺮﻣﺎ) ﻭ 10 ﭘﯽ ﻭُﺭ (ﺷﺎﺧﻪ ﺩﺭﺧﺘﭽﻪ ﺩﺍﺯ )، ﭘَﭽﻮﮎ ﻭ ﭼﯽ ﻟﮏ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺩﺭﺧﺘﺎﻥ ﺧﺮﻣﺎ ﺗﻬﯿﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد ﻧﯿﺎﺯ ﺍﺳﺖ. ﺍﯾﻦ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺍﺑﻌﺍﺩ 2 ﺗﺎ 6 ﻣﺘﺮ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ.

ﺍﯾﻦ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎ ﺷﺎﻣﻞ ﺑﻦ ﻟﻬﺮ ﻗﺴﻤﺖ ﻣﺨﺼﻮﺹ ﻣﻬﻤﺎﻥ، ﮐﻮﭺ ﻟﻬﺮ ﻣﺨﺼﻮﺹ ﺻﺎﺣﺐ ﺧﺎﻧﻪ ﻭ ﮐُﻮﺩُﻡ ﺩﺭ ﻭﺳﻂ ﺧﺎﻧﻪ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺎ ﮔﻞ ﺭﺱ ﺩﺭﺳﺖ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﻭ ﺩﺭ ﺯﻣﺴﺘﺎﻥ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺁﺗﺶ ﺭﻭﺷﻦ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ.

این سازه ها بر خلاف ساختمان های مدرن هیچ گونه آلودگی زیست محیطی ندارند و براساس صنعت گردشگری سبز و دوستدار محیط زیست هستند.

امکانات هتل کپری کرمان

این هتل دارای 30 اتاق و تجهیزاتی چون رستوران، سالن همایش و کافی شاپ است. رستوران این هتل با سرو انواع غذاهای سنتی و غذاهای خاص منطقه آماده پذیرایی از مسافران است.

آفرود در شنزارهای کویری، شترسواری، پذیرایی شام در کویر، موزیک و پایکوبی محلی، بازی محلی رامازا، مشاهده منظره زیبای منطقه از بالای تخت ورزال که منظره ای منحصربه فرد از جنگل، کویر و تپه های شنی است از دیگر امکانات این هتل است. همچنین هتل دارای پارکینگ و اینترنت در لابی به صورت رایگان است.

جاذبه های گردشگری نزدیک هتل

از جاذبه های گردشگری نزدیک به هتل قلعه گنج نیز می توان به تالاب معروف جازموریان، شترسواری و شن درمانی در تپه های ریگ آباد و بازدید از روستای کشمیت و آشنایی بازندگی کپرنشینی و … اشاره نمود.

عکس ها: ابوذر احمدیزاده - ایرنا

منبع: چمدان

به "متفاوت ترین اقامت در دل کویر ؛ کپرنشینی را در یک هتل چهار ستاره تجربه کنید ، آرامش سفر در توپ های قلعه گنج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متفاوت ترین اقامت در دل کویر ؛ کپرنشینی را در یک هتل چهار ستاره تجربه کنید ، آرامش سفر در توپ های قلعه گنج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید