رونمایی از نفربرهای خودران رباتیک با دید 360 درجه

به گزارش مجله عینک آفتابی به نقل از نیواطلس، نمونه های اولیه این نفربرها که آر تی دی نام دارند، در نشست سالانه انجمن ارتش ایالات متحده با حضور بیش از سی هزار نفر به نمایش گذاشته شد.

رونمایی از نفربرهای خودران رباتیک با دید 360 درجه

در حال حاضر بی ایی ای سیستمز حاضر به اعلام جزئیات فنی نفربرهای مذکور نشده، اما به بعضی از نقاط قوت آنها در مقایسه با نفربرهای زرهی عادی اشاره نموده که از جمله آنها می توان به هیبریدی بودن موتور اشاره نمود.

استفاده از کامپوزیت های لاستیکی مقاوم و منعطف در طراحی این نفربرهای زرهی و نصب یک مسلسل اتوماتیک 30 میلیمتری از جمله امکانات این نفربرهاست.

اما مهم ترین مزیت این محصول نسبت به فراوریات رقیب امکان کنترل 360 درجه محیط و آگاهی لحظه به لحظه از شرایط و موقعیت با استفاده از حسگرهای متعدد است. سیستم تصویربرداری موج بلند و مادون قرمز، سیستم پردازش سیگنال های الکترونیک و سیستم ضبط و انتشار و توزیع ویدئو نیز بر روی نفربرهای مذکور نصب شده است.

از سوی دیگر امکان مستقر شدن تعدادی ربات کوچک و همین طور پهپادهای شناسایی برروی نفربرهای یادشده وجود دارد. بی ایی ای سیستمز نفربرهای یادشده را تغییردهنده قواعد جنگ توصیف نموده و از فراوری مدل های جدیدتری از آن در آینده خبر داده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رونمایی از نفربرهای خودران رباتیک با دید 360 درجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از نفربرهای خودران رباتیک با دید 360 درجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید